הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
 • נגישות
 • youtube
 • twitter
 • Instagram
 • facebook
 • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
 • הנחיות הממשלה החדשות לקבל קהל

  פרטים מלאים על ההנחיות המעודכנות לחץ כאן ​
 • התמודדות עם התנים במרחב הציבורי

  בתקופה האחרונה דיווחו תושבים כי נצפו ברחבי העיר תנים המשוטטים ברחובות ובחצרות. התן הינו חיית בר מוגנת על פי חוק הגנת חיית הבר, תשט"ו – 1955 והפגיעה בו אסורה. התנים שייכים למשפחת הכלביים הפעילים בעיקר בלילה. הם חיים כלהקה בטריטוריה עליה הם מגנים. התנים ניזונים מציד אך יאכלו גם נבלות ופסולת. יש לתנים תפקיד חשוב בשמירה על שרשרת המזון. תנים צדים נחשים ומכרסמים ונוכחותם על כן חשובה לשמירה על גודל קבוע של בעלי החיים הללו. כחיית בר התנים אינם נוטים להתקרב לבני אדם ולרוב לא יתקפו אלא במקרים של התגרות או איום. יחד עם זאת חלק מהתנים "גילו" את אזור הטבע העירוני כמקור זמין וקל למזון. פחי אשפה פתוחים, מזון של בעלי החיים אשר מוחזק מחוץ לבית ופסולת ברחוב – כל אלו מהווים מקור מזון קל, זמין ונוח אשר התנים יעדיפו על פני ציד. הקרבה לבני אדם לצורך ליקוט מזון מרגילה את התנים לקרבת בני האדם כך שהם אינם חוששים עוד ועל כן ניתן לראות אותם בתוך הערים. לאור נוכחותם של תנים באזור השירותים הווטרינריים גוש דן ומשרד החקלאות דואגים לפיזור חיסונים אוראליים כנגד מחלת הכלבת באופן שגרתי לאורך השנים בשטחי המחייה שלהם. לציין ששנים רבות לא היו אירועי כלבת באזור. כל טיפול נוסף בתנים נעשה על ידי רשות הטבע והגנים לאור היותם חיית בר מוגנת. יחד עם זאת כל תושב יכול לבצע מספר פעולות פשוטות על מנת להבטיח את המשך הקיום זה לצד זה לאורך שנים רבות נוספות: ·         לא להתפתות להאכילם שכן הם עלולים לאבד החשש מקרבה לבני אדם. ·         יש לסגור היטב את פחי האשפה ולהימנע מזריקת בשר ועופות בפחים פתוחים – אלו יכולים להוות מקור משיכה לתנים. ·         יש להימנע עד כמה שניתן מהשארת מזון לכלבים וחתולים ברחובות ובחצרות. במידה ונותנים מזון בחוץ ניתן להשגיח עד שהכלבים והחתולים מסיימים לאכול ואז לאסוף את המזון שנותר. ·         במידה ונתקלתם בתן אין צורך להיבהל – הימנעו מביצוע תנועות פתאומיות והתרחקו מהמקום באיטיות. אל תשאירו מזון ואל תנסו לפתות אותו להתקרב! ·         ראיתם גופת בע"ח – דווחו למוקד העירוני על מנת שיפונה כך שלא יהווה מקור מזון לתנים באזור.   ​
 • מידע אודות הנחה מארנונה לעסקים

  ממשלת ישראל פרסמה ביום 16.9.2020 תיקון מס. 4 לתקנות  ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) מצ"ב קישור קובץ התקנות-8761.pdf בהתאם לתקנות על מנת לקבל הנחה יש להמציא לרשות המקומית אישור מהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים , בהתאם לנתוני רשות המיסים, כי המחזיק זכאי להנחה.   למעבר לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לחצו כאן את הבקשה יש להגיש באמצעות טופס מקוון 
למבזק הקודם

תכנית צפון מערב גבעתיים

אודות התכנית

עיריית גבעתיים והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מקדמות תכנית מתארית להתחדשות עירונית בסמכות מחוזית בצפון מערב גבעתיים. אזור זה סומן בתכנית המתאר הכוללנית של גבעתיים כאזור התחדשות עירונית על ידי מתחמי פינוי בינוי. תכנית זו קובעת כללים להתחדשות במתחמים מוגדרים.

התכנית נערכת על ידי צוות יועצים מקצועי בהובלת משרד האדריכלים ברעלי-לויצקי-כסיף ובליווי מנהל ההנדסה והמינהלת להתחדשות עירונית. 

בשל קרבתו של האזור למרכז העסקים הראשי של מטרופולין גוש דן והרצון לחזק את נוכחותה של גבעתיים כחלק ממנו, ובהתאמה לתכנית המתאר הכוללנית, מגדירה התכנית מתחמים לאורך רחוב כצנלסון ועליית הנוער, ברצף לאזור הסיטי, המשלבים שטחי תעסוקה משמעותיים לצד מסחר ומגורים. בלב השכונות מגדירה התכנית מתחמים בדגש מגורים ושטחי ציבור.

התכנית מכילה הוראות לפיתוח והגדרת המרחב הציבורי. התכנית מוסיפה שטחים משמעותיים לצורכי ציבור בעיקר סביב שטחים ציבוריים קיימים  - בית ספר תום בית אקשטיין, בית ספר ברנר וגן הבנים, על ידי הפרשה של שטחי קרקע לייעודים אלו וכן בתחום מגרשי המגורים, בהתאם לצפי לגידול באוכלוסייה והצרכים הנדרשים. 

גבולות התכנית:

שטח התכנית נמצא בצפון מערב העיר גבעתיים, גבולותיו: רחוב תרע"ד והעיר רמת גן בצפון, בית הקברות נחלת יצחק בדרום, רחוב עליית הנוער - שכונת נחלת יצחק - תל אביב במערב, רחוב אחדות העבודה וקק"ל במזרח. 

סטטוס התכנית:

התכנית הומלצה להפקדה בתנאים  על ידי הוועדה המקומית בתאריך 26.08.2020.

על תחום התכנית חלים תנאים להוצאת היתרי בניה לפי סעיף 78 לחוק התכנון והבניה. 

קישורים רלוונטיים:

עקרונות התכנית וחלוקה למתחמים

תנאים לפי סעיף 78 לחוק התכנון והבניה, גבעתיים צפון מערב

מצגת שהוצגה לוועדה המקומית

מסמכי התכנית :

10.5.20 נספח ביוב.pdf

20.07.20_הוראות התכנית.pdf

נספח בינוי 8.7.20.pdf

נספח חברתי פרוגרמתי 23.6.20.pdf

נספח מים 10.5.20.pdf

נספח ניקוז 18.4.19.pdf

נספח שימור צפון מערב 10.7.20.pdf

נספח תנועה 31.5.20.pdf

רשימת מבנים לשימור ותשריט 23.6.20.pdf

תשריט התכנית 9.7.20.pdf

תשריט מצב מאושר 19.10.17.pdf

בהת 27-3-19.pdf

מסמך שמאי 13-2-2020.pdf

נספח מתחמי תכנון ושימור 25-6-20.pdf

נספח נופי 18-6-20.pdf

נספח נופי חתכים 18-6-20.pdf

נספח ניקוז וניהול נגר מילולי - יוני 2020.pdf

סקר היסטורי זיהום קרקע מאי 2018.pdf

עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
 • youtube
 • twitter
 • instagram
 • facebook
חזור ללמעלה