הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
 • נגישות
 • youtube
 • twitter
 • Instagram
 • facebook
 • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
 • עבודות ברחוב המרי

  תושבים/ות יקרים/ות, עיריית גבעתיים, באמצעות תאגיד מי גבעתיים וחברת יעד החברה לפיתוח גבעתיים ממשיכות בעבודות לחידוש והחלפת התשתיות ברחוב המרי ביום א' – ה' 01.08.21  ,יחלו עבודות לחידוש תשתיות במקטע שבין רח' המרי 36 לבין רח' גבע. העבודות תבוצענה בימים א'-ה', בשעות 09:00 עד 17:00   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה: רח' המרי, במקטע שבין רח' המרי 36 עד רחוב גבע ▪ לא תתאפשר חניית רכבים בצידי הכביש במהלך שעות העבודה ▪ הכניסה ו היציאה מהחניונים הפרטיים תתאפשר לדיירי הרחוב בלבד, בסיוע ובליווי פקח תנועה שיוצב במקום   במקטע שבין רח' המרי 34 לרחוב גבע ▪ לא תתאפשר חניית רכבים בצידי הכביש במהלך שעות העבודה ▪ לא תתאפשר היציאה והכניסה לחניות הפרטיות במקטע העבודות, במהלך שעות העבודה   יש לדאוג להוצאת הרכבים החונים בצידי הכביש ובחניות הפרטיות בשעות העבודה, רכב החונה בצידי הכביש לאחר השעה 09:00 ייגרר יתאפשר מעבר בטיחותי להולכי רגל בכל שלבי הביצוע    מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומבקשים את עזרתכם בהקפדה על ביצוע ההוראות שבתמרורים ובשלטים שיוצבו במקום   לשירותכם: מוקד עירוני 107 www.givatayim.muni.il   מוקד טלפוני מי גבעתיים: 1800-800-814 שלוחה 1 שילובים קשרי קהילה: נטליה 050 - 3840758
 • יום חיסוני קורונה לקבלת מנה שניה לבני 12-16

  ביום רביעי ה-28.7.21, יתקיים בבי"ס יגאל אלון, יום חיסונים מרוכז לקבלת מנה שניה, עבור בני 12-16 שהתחסנו בעבר במנה הראשונה בתאריכים 30.6 ו- 7.7.להרשמה: לחצו כאן​  
 • ייעוץ בנושא ביטוח לאומי למשפחות מיוחדות

  המרכז למשפחות מיוחדות בגבעתיים, מזמין משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים להירשם לשיחת ייעוץ בנושא קבלת סיוע מביטוח לאומי.  מתנדבת אשר ניהלה את מחלקת "ילד נכה" במוסד לביטוח לאומי בר"ג, תענה להורים על שאלות לגבי קצבאות של הביטוח הלאומי ותהליך הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי.  המתנדבת תתקשר להורים שישאירו פרטים בטופס הרישום ובמידת הצורף אף תקבע עמם פגישה פרונטלית. הייעוץ מיועד למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, עד גיל 18, תושבי גבעתיים. השירות יינתן בימי רביעי בין השעות 10:00 - 14.00. עו"ס שגית גל כהן מנהלת המרכז למשפחות מיוחדות בגבעתיים. לרישום: לחצו כאן ​
 • גבעתיים ממשיכות בעבודות לחידוש והחלפת התשתיות ברחוב המרי

  עיריית גבעתיים, באמצעות תאגיד מי גבעתיים וחברת יעד החברה לפיתוחבימים א'-ד' ה-21/06/16-13 יבוצעו עבודות לחידוש מבנה הכביש ברחוב המרי, במקטע שבין רחוב שינקין לרחוב המרי 22   העבודות כוללות: ביצוע חפירה בשטחי הכביש וחידוש אספלט העבודות תבוצענה בימי א'-ד', משעה 08:00 עד השעה 18:00 ביום ד' - 21/06/16 ,מהשעה 09:00 עד השעה 13:00 תבוצענה עבודות לשיקום צומת הרחובות שנקין – המרי   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה: • מקטע העבודות ייסגר לתנועת כלי רכב, בכל שעות היממה ולא תתאפשר החניה ברחוב. • לא תתאפשר כניסה ויציאה מהחניונים הפרטים בכתובות הנ"ל, לאורך כל שעות היממה. • במהלך ימי עבודה, תתאפשר גישה לרחוב המרי לבאים מכיוון רחוב גבע (עד לכתובת המרי 24) בהכוונת פקח תנועה. • לא תתאפשר פנייה ימינה לבאים מרח' שינקין במשך כל שעות היממה. • במהלך העבודות יתאפשר מעבר בטיחותי להולכי הרגל.   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה בתאריך 21/06/16: • רחוב שינקין, במקטע שבין רח' סירקין לרח' המרי ייסגר לתנועת כלי רכב, משעה 09:00 עד השעה 13:00. הכניסה תתאפשר לדיירי הרחוב בלבד עד שינקין 63/74 בהכוונת פקח תנועה. • לבאים מרחוב סירקין, לא תתאפשר הפנייה שמאלה לכיוון רח' שינקין.   יש לדאוג להוצאת הרכבים החונים בחניות הפרטיות והציבוריות מבעוד מועד רכב חונה באזורי העבודה ייגרר מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומבקשים את עזרתכם בהקפדה על ביצוע ההוראות שבתמרורים ובשלטים שיוצבו במקום   לשירותכם: מוקד עירוני 107 www.givatayim.muni.il מוקד טלפוני מי גבעתיים: 1800-800-814שלוחה 1 שילובים קשרי קהילה: נטליה 050-3840758 ​
 • התמודדות עם התנים במרחב הציבורי

  בתקופה האחרונה דיווחו תושבים כי נצפו ברחבי העיר תנים המשוטטים ברחובות ובחצרות. התן הינו חיית בר מוגנת על פי חוק הגנת חיית הבר, תשט"ו – 1955 והפגיעה בו אסורה. התנים שייכים למשפחת הכלביים הפעילים בעיקר בלילה. הם חיים כלהקה בטריטוריה עליה הם מגנים. התנים ניזונים מציד אך יאכלו גם נבלות ופסולת. יש לתנים תפקיד חשוב בשמירה על שרשרת המזון. תנים צדים נחשים ומכרסמים ונוכחותם על כן חשובה לשמירה על גודל קבוע של בעלי החיים הללו. כחיית בר התנים אינם נוטים להתקרב לבני אדם ולרוב לא יתקפו אלא במקרים של התגרות או איום. יחד עם זאת חלק מהתנים "גילו" את אזור הטבע העירוני כמקור זמין וקל למזון. פחי אשפה פתוחים, מזון של בעלי החיים אשר מוחזק מחוץ לבית ופסולת ברחוב – כל אלו מהווים מקור מזון קל, זמין ונוח אשר התנים יעדיפו על פני ציד. הקרבה לבני אדם לצורך ליקוט מזון מרגילה את התנים לקרבת בני האדם כך שהם אינם חוששים עוד ועל כן ניתן לראות אותם בתוך הערים. לאור נוכחותם של תנים באזור השירותים הווטרינריים גוש דן ומשרד החקלאות דואגים לפיזור חיסונים אוראליים כנגד מחלת הכלבת באופן שגרתי לאורך השנים בשטחי המחייה שלהם. לציין ששנים רבות לא היו אירועי כלבת באזור. כל טיפול נוסף בתנים נעשה על ידי רשות הטבע והגנים לאור היותם חיית בר מוגנת. יחד עם זאת כל תושב יכול לבצע מספר פעולות פשוטות על מנת להבטיח את המשך הקיום זה לצד זה לאורך שנים רבות נוספות: ·         לא להתפתות להאכילם שכן הם עלולים לאבד החשש מקרבה לבני אדם. ·         יש לסגור היטב את פחי האשפה ולהימנע מזריקת בשר ועופות בפחים פתוחים – אלו יכולים להוות מקור משיכה לתנים. ·         יש להימנע עד כמה שניתן מהשארת מזון לכלבים וחתולים ברחובות ובחצרות. במידה ונותנים מזון בחוץ ניתן להשגיח עד שהכלבים והחתולים מסיימים לאכול ואז לאסוף את המזון שנותר. ·         במידה ונתקלתם בתן אין צורך להיבהל – הימנעו מביצוע תנועות פתאומיות והתרחקו מהמקום באיטיות. אל תשאירו מזון ואל תנסו לפתות אותו להתקרב! ·         ראיתם גופת בע"ח – דווחו למוקד העירוני על מנת שיפונה כך שלא יהווה מקור מזון לתנים באזור.   ​
למבזק הקודם

חשמל ירוק לעיר ירוקה

עיריית גבעתיים מובילה חזון של עיר ירוקה, בשאיפה לאזן בין צריכת האנרגיה לייצור האנרגיה העירונית, כחלק ממדיניות ירוקה פורצת דרך.

חזון זה בא לידי ביטוי באמצעות שני תהליכים מקבילים: התייעלות אנרגטית ופריסת מערכות סולאריות, לייצור אנרגיה מאור השמש, על מבנים שונים ברחבי העיר.

פרויקט זה בעל חשיבות לאומית ומקומית עליונה ומהווה אלטרנטיבה ממשית להקמת תחנות כוח מזהמות אשר הזיהום הנוצר מהן נוטל חיי אדם רבים מידי שנה.

במהלך זה מיישרת עיריית גבעתיים קו עם המדיניות הממשלתית ומצטרפת לערים רבות נוספות, בהן מופעלים פאנלים סולאריים על גגות מבני ציבור וחינוך כבר למעלה מעשור.

תוך מספר שנים, העירייה צפויה להגדיל את כושר ייצור החשמל העירוני, כשהשאיפה היא להגיע למצב שכמחצית מצריכת האנרגיה הרשותית תשען על אנרגיה ירוקה.

למצגת חשמל ירוק לעיר ירוקה - לחצו כאן

דרור קרן, הורים למען אקלים ומהנדס תאימות אלקטרומגנטית, משה נצר מסבירים עך פאנלים סולאריים על גגות בתי ספר - לחצו כאן

מהו פאנל סולארי?

הפאנל הסולארי עושה שימוש באור השמש כמקור ליצירת אנרגיה ירוקה.

הפאנל עשוי גבישי סיליקון, ממיר מתח;  מונה ייצור וחיבור לרשת המקומית או לרשת החשמל.

למה זה טוב?

היבט סביבתי

60 אחוז מפליטת גזי החממה, הגורמים לשינויי האקלים, הם תוצאה של ייצור אנרגיה באמצעות שריפת דלקים. ייצור אנרגיה מתחדשת בכלל, ואנרגיה סולארית בפרט, מהווים דרך מעשית לייצור חשמל ללא זיהום ושריפת דלקים. בזכות ימי השמש הרבים בישראל, אנרגיה זו זמינה בשפע וללא עלות.

כתוצאה משימוש באנרגית השמש, הפעילות בתחנות הכוח הארציות מצטמצמת וזיהום האוויר מופחת.

היבט חברתי

פיתוח תחום תעסוקה נוסף בישראל ויצירת מקומות תעסוקה באמצעות חברות לאנרגיה סולארית. ביטחון אנרגטי: ביזור האתרים להפקת אנרגיה, המקדם עצמאות עירונית בתחום.

חינוך לקיימות: הפרויקט מלווה במערך פדגוגי במסגרתו תשולב פעילות חינוכית להעשרת התלמידים בתחום האנרגיות המתחדשות.

היבט כלכלי

מערכות סולאריות מהוות מנוף כלכלי משמעותי להגדלת הכנסות מהתמלוגים שמשולמים על ידי חברת החשמל, המאפשר להרחיב ולשפר את היקף השירותים הניתנים לתושבי העיר.

בנוסף, הפאנלים המותקנים על גג המבנה מפחיתים את בלאי האיטום של הגג (מהווים חוצץ בין השמש לגג) ותורמים להפחתת הטמפרטורה בפנים המבנה ולחיסכון באנרגיה בחודשי הקיץ.

כל ההכנסות העודפות מהפרויקט ישמשו לטובת תושבי העיר.

מה לגבי קרינה?

 • התייחסות לממירי הפאנלים הסולאריים בגבעתיים, ראש אגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה, פרופ' סטליאן גלברג – לחצו כאן
 • מסמך שאלות ותשובות מטעם המשרד להגנת הסביבה בנושא התקנת פאנלים סולאריים על גגות מוסדות חינוך – לחצו כאן

במערכת סולארית אין קרינה מהפאנלים!

שדה אלקטרומגנטי קטן נוצר בממיר, הממיר את המתח מ- DC חשמל ישיר (שמש) ל-AC (מתח חליפין שקיים ברשת החשמל). הקרינה האלקטרומגנטית הינה לעשרות סנטימטרים בודדים.

בכל המערכות שיותקנו בעיר הממירים מותקנים על גג המבנה ובאזור ללא קרבת בני אדם השוהים בו באופן ממושך או קבוע.

טרם ההתקנה מבוצעת בדיקת קרינה מקדימה, לאחר ההתקנה תתבצע בדיקת קרינה לאישור התקינות ולבסוף המשרד להגנת הסביבה יבדוק ויאשר בהתאם לכל דרישות ההיתר לפאנלים הסולאריים.

בנוסף, אחת לשנה תתבצע בדיקת קרינה חיצונית לבקרה.

ניתן יהיה לעניין בדו"חות הקרינה בשקיפות מלאה, דו"חות הקרינה יוצגו באתר העירוני ובדומה לדו"חות קרינה קודמים שבוצעו בעבר.

בטיחות זה שם המשחק

בטיחות מהווה ערך ראשון במעלה בעבודה על מבני ציבור וחינוך. העבודות מתבצעות בפיקוח שוטף ובליווי של יועץ בטיחות וממונה בטיחות בשטח. העבודות מתבצעות לאחר אישור מהנדס קונסטרוקטור, ולא בזמן הלימודים או ללא הפרעה ללימודים.

גגות בתי הספר הינם גגות בטון, יציבים ובטוחים – במסגרת הפרויקט לא נתקין פאנלים סולאריים על גגות קלים.

משקל המערכת ואופן בנייתה אינם משפיעים על יציבות המבנה והמערך הקונסטרוקטיבי של המבנה הקיים ולכן אין השפעה במסגרת רעידות אדמה.  

למבנים בוצעה בדיקות קונסטרוקטור שאישר את הגגות לביצוע התקנת הפאנלים.

כמו כן, בתום ההתקנה תתבצע בדיקת קונסטרוקטור נוספת את התקנת הפאנלים, כלומר, הוא יאשר את התקנתם של הפאנלים מהיבטים הקונסטרוקטיביים.

כאן כבר למעלה מעשור – מערכות סולאריות ברשויות נוספות

פרויקט הפאנלים הסולאריים אינו חדש בעולם ואף לא חדש בישראל, בעשור האחרון עשרות רשויות ומועצות ביצעו ומבצעות התקנות פאנלים סולאריים על גגות מבני חינוך: תל אביב, נתניה, ירושלים, כפר סבא, חולון, בית שמש, אשדוד, מודיעין, ראשון לציון, רחובות, הוד השרון, לוד, אופקים, אור יהודה, מעלה אדומים ועוד.

שאלות ותשובות ומידע כללי

 • לצפיה בקובץ שאלות ותשובות נפוצות - לחצו כאן
 • תאים סולאריים כל השאלות והתשובות המלאות - לחצו כאן
 • התקנת מערכות פוטו-וולטאיות ברשויות מקומיות מטעם המשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה ומשרד הפנים - לחצו כאן

כתבות בנושא הפאנלים הסולאריים ופרויקטים שבוצעו במהלך העשור האחרון

 • אושר חוק שיאפשר להקים פאנלים סולאריים בבניין משותף מתוך YNET  - לחצו כאן
 • אושר: יעד ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות יעלה ל-30% בתוך עשור מתוך כלכליסט (28.10.2020)  - לחצו כאן
 • 141 רשויות בתוכנית לאנרגיה סולארית – 60% מהפאנלים במבני חינוך - מתוך Ynet (26.5.2020) - לחצו כאן
 • "פאנלים סולארים יהיו נפוצים כמו דודי שמש" מתוך Ynet (24.11.2019) - לחצו כאן
 • 34 רשויות מקומיות מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית במיזם קק"ל להתקנת פאנלים סולאריים וצמצום צריכת אנרגיה, מתוך אתר קק"ל (1.1.2017)​ - לחצו כאן​ 

כתבות על התקנת פאנלים סולאריים בישראל בעשור האחרון

 • עיריית קריית אונו יוצאת במכרז להתקנת פאנלים סולאריים על גגות עשרות בתי ספר ומבני ציבור, מתוך אתר עיריית קריית אונו (11.2.2021) - לחצו כאן
 • אנרגיה סולארית במוסדות חינוך וציבור בכפר סבא מתוך mynet (15.10.2020) - לחצו כאן
 • חולון: אחרי 26 בתי ספר ומבני ציבור - פאנלים סולאריים נוספים ב 20 מבני ציבור מתוך השקמה חולון (4.10.2020) - לחצו כאן
 • עיריית רמת גן יוצאת במכרז להתקנת פאנלים סולאריים על עשרות רבות של בתי ספר ומבני ציבורי נוספים, מתוך אתר החברה הכלכלית לפיתוח רמת גן (1.10.2020) - לחצו כאן
 • עיריית מודיעין תחל בהתקנת פאנלים סולאריים ברחבי העיר מתוך mynet (5.7.2020) - לחצו כאן
 • המהפכה הירוקה: התקנת פאנלים סולאריים על מבני ציבור במודיעין יוצאת לדרך מתוך כל העיר מודיעין (29.6.2020) - לחצו כאן
 • עיריית פתח תקווה מתקינה פאנלים סולאריים על 12 מבני חינוך וציבור, מתוך mynet (16.6.2020) - לחצו כאן
 • עיריית ראש העין מתקינה פאנלים סולאריים על 33 בתי ספר ומרכזים קהילתיים, מתוך שבועון מוקד ראש העין (1.6.2020) - לחצו כאן
 • עיריית ירושלים מבקשת להקים גגות סולאריים על 19 מבני ציבור בעלי שטח גג פנוי, ביניהם מבני חינוך ומרכזים קהילתיים בעיר מתוך jerusalemnews (30.5.2020) - לחצו כאן
 • פורסמו 2 מכרזים להקמת פאנלים סולאריים על גגות משרדי ממשלה מתוך מרכז הנדל"ן (7.4.2020) - לחצו כאן
 • פאנלים סולאריים ונטיעת עצים: התוכנית של עיריית ת"א למאבק במשבר האקלים מתוך הארץ (3.1.2020) - לחצו כאן
 • לוחות סולאריים על 50% מהגגות - כך ייראה הרובע הירוק ביותר בישראל מתוך TheMarker (9.9.2019) - לחצו כאן
 • תושבי אילת מייצרים את החשמל שלהם בעצמם ועוזרים לעיר להפוך ל-100% סולארית מתוך גלובס (10.5.2019) - לחצו כאן
 • באר שבע מתקינה עשרות פאנלים סולאריים על מבני חינוך וציבור, מתוך mynet  (19.2.2018) - לחצו כאן
 • נתניה: התקנת פאנלים סולאריים על גגות בתי ספר ומבני ציבור נוספים מתוך אקסטרה (1.1.2018) - לחצו כאן
 • חדש בבני ברק: חשמל ירוק על גג בית הכנסת מתוך Ynet (28.05.2014) - לחצו כאן
 • מיזם כנסת ירוקה: היקף של 4.65 דונם של פאנלים סולאריים על גגות הכנסת, מתוך אתר הכנסת (1.1.2014)​ - לחצו כאן​ 
 • 41 מערכות סולאריות בדרך לגגות בתי ספר בירושלים מתוך פורטל תשתיות ואנרגיה ( 3.9.2012) - לחצו כאן
 • פאנלים סולאריים על גגות בתי ספר ובמני ציבור בראשון לציון מתוך גלובס (13.6.2011) - לחצו כאן
 • עיריית חיפה מתקינה פאנלים סולאריים על 20 מבני חינוך בעיר, מתוך חי-פה ( 16.4.2011)​ - לחצו כאן 
 • עיריית הוד השרון מתקינה פאנלים סולאריים על גגות בתי הספר מתוך nrg (18.1.2011) - לחצו כאן

כתבות על התקנת פאנלים סולאריים בעולם

 
 • הורים אוסטרלים קוראים לתמיכה בהתקנת פאנלים סולאריים בבתי הספר, מתוך technologydecisions (29.1.2021) - לחצו כאן
 • כוח סולארי עולה בבתי ספר בארה"ב, מתוך EHN (16.9.2020) - לחצו כאן
 • יתרונות הכוח סולארי בבתי הספר בארה"ב, מתוך Clean Technica (5.5.2019) - לחצו כאן
 • מחקר בסטנפורד: היתרונות של פאנלים סולאריים בקמפוסים בארה"ב, מתוך Stanford (2.5.2019) - לחצו כאן
 • 5 יתרונות של פאנלים סולאריים בבתי ספר ואוניברסיטאות, מתוך Conserve Energy Future (23.1.2018) -לחצו כאן
 • 5,500 בתי ספר בארה"ב משתמשים באנרגיה סולארית ורבים עוד בהמשך, מתוך Inside Climate News (29.11.2017) - לחצו כאן

כל המידע המקיף על פרויקט אנרגיה ירוקה בגבעתיים

דו"חות ואישורים

 • מכתב עמדת מנכ"לי משרדי הבריאות, הגנת הסביבה והאנרגיה בנושא פאנלים סולאריים על גגות מבני חינוך מיום 28.1.2021 - לחצו כאן 
 • להצהרות וחתימות מתכננים לשלב התכנון (קרינה, בטיחות, קונסטורקציה וחשמל) - לחצו כאן
 • דרישות היתר המשרד להגנת הסביבה המעודכנות לנובמבר 2020 - לחצו כאן

תוכניות הפאנלים הסולאריים לפי בתי ספר

תוכניות בי"ס גורדון

תוכניות אורט גבעתיים

תוכניות בי"ס אמונים

תוכניות בי"ס בורוכוב

תוכניות בי"ס ברנר

תוכניות בי"ס יגאל אלון

תוכניות בי"ס כצנלסון

תוכניות בי"ס קלעי

תוכניות בי"ס שמעון בן צבי

תוכניות בי"ס שמעוני

תוכניות בי"ס תלמה ילין

מפרטי ממירים 

דוחות אישור יציבות מבנה לנשיאת מע' סולארית על-ידי מהנדס אזרחי וקונסטרוקטור, לגגות בתי הספר טרם הצבת הפאנלים הסולאריים

 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס אורט גבעתיים - לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס אמונים -  לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס בורוכוב - לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס ברנר - לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס גורדון - לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס יגאל אלון - לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס כצנלסון- לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס קלעי - לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס שמעון בן צבי - לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס שמעוני - לחצו כאן
 • דו"ח אישור יציבות מבנה עבור בי"ס תלמה ילין - לחצו כאן
 • לאישור קונסטרקטור מתכנן על כל מבני הפרויקט - לחצו כאן 

אישורי הסדרה חברת החשמל

עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
 • youtube
 • twitter
 • instagram
 • facebook
חזור ללמעלה