הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
 • נגישות
 • youtube
 • twitter
 • Instagram
 • facebook
 • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
 • ייעוץ בנושא ביטוח לאומי למשפחות מיוחדות

  המרכז למשפחות מיוחדות בגבעתיים, מזמין משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים להירשם לשיחת ייעוץ בנושא קבלת סיוע מביטוח לאומי.  מתנדבת אשר ניהלה את מחלקת "ילד נכה" במוסד לביטוח לאומי בר"ג, תענה להורים על שאלות לגבי קצבאות של הביטוח הלאומי ותהליך הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי.  המתנדבת תתקשר להורים שישאירו פרטים בטופס הרישום ובמידת הצורף אף תקבע עמם פגישה פרונטלית. הייעוץ מיועד למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, עד גיל 18, תושבי גבעתיים. השירות יינתן בימי רביעי בין השעות 10:00 - 14.00. עו"ס שגית גל כהן מנהלת המרכז למשפחות מיוחדות בגבעתיים. לרישום: לחצו כאן ​
 • עבודות ברחוב המרי

  תושבים/ות יקרים/ות, עיריית גבעתיים, באמצעות תאגיד מי גבעתיים וחברת יעד החברה לפיתוח גבעתיים ממשיכות בעבודות לחידוש והחלפת התשתיות ברחוב המרי ביום א' ה-21.06.20 ,יחלו עבודות לחידוש תשתיות במקטע שבין רח' המרי 22 לבין רח' המרי 36   העבודות תבוצענה בימים א'-ה', בשעות 09:00 עד 17:00   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה: רח' המרי, במקטע שבין רח' המרי 22 עד המרי 36 ▪  החל מיום א' ה – 20.06.2021 לא תתאפשר חניית רכבים בצידי הכביש בקטע העבודות ▪ לא תתאפשרנה היציאה והכניסה לחניות הפרטיות בקטע העבודות, במהלך שעות העבודה ▪  יש לדאוג להוצאת הרכבים החונים בצידי הכביש ובחניות הפרטיות בשעות העבודה, רכב החונה   בצידי הכביש לאחר השעה 09:00 ייגרר.   רח' המרי, במקטע שבין רח' שנקין לרח' המרי 22          החל מיום א' ה- 27.06.2021 לא תתאפשר חניית רכבים בצידי הכביש בצהלך שעות העבודה בקטע העבודות.      במהלך שעות העבודה הכניסה לחניונים הפרטיים תתאפשר לדיירי הרחוב , בסיוע פקח תנועה בקטע העבודות זה בלבד.   יתאפשר מעבר בטיחותי להולכי רגל בכל שלבי הביצוע מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומבקשים את עזרתכם בהקפדה על ביצוע ההוראות שבתמרורים ובשלטים שיוצבו במקום לשירותכם: מוקד עירוני 107  www.givatayim.muni.il מוקד טלפוני מי גבעתיים: 1800-800-814 שלוחה 1 שילובים קשרי קהילה: נטליה  3840758 - 050
 • גבעתיים ממשיכות בעבודות לחידוש והחלפת התשתיות ברחוב המרי

  עיריית גבעתיים, באמצעות תאגיד מי גבעתיים וחברת יעד החברה לפיתוחבימים א'-ד' ה-21/06/16-13 יבוצעו עבודות לחידוש מבנה הכביש ברחוב המרי, במקטע שבין רחוב שינקין לרחוב המרי 22   העבודות כוללות: ביצוע חפירה בשטחי הכביש וחידוש אספלט העבודות תבוצענה בימי א'-ד', משעה 08:00 עד השעה 18:00 ביום ד' - 21/06/16 ,מהשעה 09:00 עד השעה 13:00 תבוצענה עבודות לשיקום צומת הרחובות שנקין – המרי   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה: • מקטע העבודות ייסגר לתנועת כלי רכב, בכל שעות היממה ולא תתאפשר החניה ברחוב. • לא תתאפשר כניסה ויציאה מהחניונים הפרטים בכתובות הנ"ל, לאורך כל שעות היממה. • במהלך ימי עבודה, תתאפשר גישה לרחוב המרי לבאים מכיוון רחוב גבע (עד לכתובת המרי 24) בהכוונת פקח תנועה. • לא תתאפשר פנייה ימינה לבאים מרח' שינקין במשך כל שעות היממה. • במהלך העבודות יתאפשר מעבר בטיחותי להולכי הרגל.   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה בתאריך 21/06/16: • רחוב שינקין, במקטע שבין רח' סירקין לרח' המרי ייסגר לתנועת כלי רכב, משעה 09:00 עד השעה 13:00. הכניסה תתאפשר לדיירי הרחוב בלבד עד שינקין 63/74 בהכוונת פקח תנועה. • לבאים מרחוב סירקין, לא תתאפשר הפנייה שמאלה לכיוון רח' שינקין.   יש לדאוג להוצאת הרכבים החונים בחניות הפרטיות והציבוריות מבעוד מועד רכב חונה באזורי העבודה ייגרר מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומבקשים את עזרתכם בהקפדה על ביצוע ההוראות שבתמרורים ובשלטים שיוצבו במקום   לשירותכם: מוקד עירוני 107 www.givatayim.muni.il מוקד טלפוני מי גבעתיים: 1800-800-814שלוחה 1 שילובים קשרי קהילה: נטליה 050-3840758 ​
 • התמודדות עם התנים במרחב הציבורי

  בתקופה האחרונה דיווחו תושבים כי נצפו ברחבי העיר תנים המשוטטים ברחובות ובחצרות. התן הינו חיית בר מוגנת על פי חוק הגנת חיית הבר, תשט"ו – 1955 והפגיעה בו אסורה. התנים שייכים למשפחת הכלביים הפעילים בעיקר בלילה. הם חיים כלהקה בטריטוריה עליה הם מגנים. התנים ניזונים מציד אך יאכלו גם נבלות ופסולת. יש לתנים תפקיד חשוב בשמירה על שרשרת המזון. תנים צדים נחשים ומכרסמים ונוכחותם על כן חשובה לשמירה על גודל קבוע של בעלי החיים הללו. כחיית בר התנים אינם נוטים להתקרב לבני אדם ולרוב לא יתקפו אלא במקרים של התגרות או איום. יחד עם זאת חלק מהתנים "גילו" את אזור הטבע העירוני כמקור זמין וקל למזון. פחי אשפה פתוחים, מזון של בעלי החיים אשר מוחזק מחוץ לבית ופסולת ברחוב – כל אלו מהווים מקור מזון קל, זמין ונוח אשר התנים יעדיפו על פני ציד. הקרבה לבני אדם לצורך ליקוט מזון מרגילה את התנים לקרבת בני האדם כך שהם אינם חוששים עוד ועל כן ניתן לראות אותם בתוך הערים. לאור נוכחותם של תנים באזור השירותים הווטרינריים גוש דן ומשרד החקלאות דואגים לפיזור חיסונים אוראליים כנגד מחלת הכלבת באופן שגרתי לאורך השנים בשטחי המחייה שלהם. לציין ששנים רבות לא היו אירועי כלבת באזור. כל טיפול נוסף בתנים נעשה על ידי רשות הטבע והגנים לאור היותם חיית בר מוגנת. יחד עם זאת כל תושב יכול לבצע מספר פעולות פשוטות על מנת להבטיח את המשך הקיום זה לצד זה לאורך שנים רבות נוספות: ·         לא להתפתות להאכילם שכן הם עלולים לאבד החשש מקרבה לבני אדם. ·         יש לסגור היטב את פחי האשפה ולהימנע מזריקת בשר ועופות בפחים פתוחים – אלו יכולים להוות מקור משיכה לתנים. ·         יש להימנע עד כמה שניתן מהשארת מזון לכלבים וחתולים ברחובות ובחצרות. במידה ונותנים מזון בחוץ ניתן להשגיח עד שהכלבים והחתולים מסיימים לאכול ואז לאסוף את המזון שנותר. ·         במידה ונתקלתם בתן אין צורך להיבהל – הימנעו מביצוע תנועות פתאומיות והתרחקו מהמקום באיטיות. אל תשאירו מזון ואל תנסו לפתות אותו להתקרב! ·         ראיתם גופת בע"ח – דווחו למוקד העירוני על מנת שיפונה כך שלא יהווה מקור מזון לתנים באזור.   ​
למבזק הקודם

דוח איכות הסביבה

בהתאם לתקנות חופש המידע (העמדת מידע על איכות הסביבה לעיון הציבור) התשס"ט  - 2009

דו"ח חופש המידע לשנת 2016

היחידה לקיימות ולאיכות הסביבה

היחידה לקיימות ולאיכות הסביבה הוקמה בינואר 2015 עם קליטת מנהל היחידה, ד"ר יניב רונן.

כיום כוללת היחידה אדם אחד. הקמת היחידה היתה תוצאה של תהליך ארוך, שהחל בשנת 2014.  היחידה שייכת לאגף שפ"ע, והוקמה מתוך מטרה לקדם את העיר בתחומי איכות הסביבה, כגון: מחזור, צמצום זיהום אוויר מתחבורה, התייעלות אנרגטית, חינוך לקיימות, טבע עירוני ועוד.

מנהל היחידה חבר בוועדת איכות הסביבה העירונית, שהיא וועדה סטטוטורית הקובעת את מדיניות איכות הסביבה של העיר. הוועדה הוקמה בשנת 2014.

יו"ר הוועדה- חבר מועצת העירייה, עו"ד אביעד מנשה: aviad.menashe@gmail.com טל': 054-6286464

לצפייה בפרוטוקולים של הוועדה לאיכות הסביבה לחצו כאן.

פליטת חומרים לסביבה של קרינה של ברשות היחיד

קרינת אנטנות בגבעת קוזלובסקי

בעיר קיימת עמדה לניטור בזמן אמת של קרינה מהאנטנות על גבעת קוזלובסקי. העמדה ממוקמת על גג בניין ברחוב ז'בוטינסקי 52. אפשר לראות את הנתונים באתר המשרד להגנת הסביבה בכתובת: http://www.monitem.co.il/gmap/index.html

העמדה מרוחקת כ-180 מטר ממגדל האנטנות שעל הגבעה. על המגדל יש צבר של מתקני שידור: רדיו, סלולר ו"עידן פלוס". לפי הנתונים שנמדדו בשנת 2014 לא נמצאו חריגות מתקני הקרינה של המשרד להגנת הסביבה. עם זאת, רמות הקרינה נעו בין 8 – 9.5 וולט למ"ר, שהן רמות קרינה גבוהות בהרבה ממקומות אחרים בארץ, וקרובות מאוד לרמה המרבית של 10 וולט למ"ר.

עם זאת יצוין, כי בינואר 2015 נמצאה חריגה מהאנטנה של "עידן פלוס", והמשרד להגנת הסביבה הוציא צו להסרתה.

 • מדידה ספקטראלית באמצעות נתח תדרים גבעת קזלובסקי - 01-03-2015
 • סיכום סיור בגבעת קזלובסקי 15-04-2015
 • דוח סיור גבעת קוזלובסקי 03-06-2015
 • דוח מדידת קרינה גבעת קזלובסקי - עירייה - 21-03-2016
 • דוח מדידת קרינה גבעת קזלובסקי - הגנת הסביבה - 31-03-2016

מדידות קרינה במוסדות חינוך

בשנת 2014 נערכו מדידות קרינה בשני מוסדות חינוך: המרכז למצוינות, ובית הספר בורוכוב. בשני המקומות לא נמצאו רמות קרינה חריגות במקומות בהם שוהים ילדים באופן קבוע.

סקר שטף שדה מגנטי וקרינה בתדר רדיו גני הילדים גבעתיים נובמבר 2015

סקר שטף שדה מגנטי וקרינה אלמג ת''ר בתי הספר בגבעתיים דצמבר 2015

סקר קרינה ושטף שדה מגנטי בגני ילדים גבעתיים נובמבר 2016

סקר שטף שדה מגנטי וקרינה אלמג ת''ר בתי הספר בגבעתיים 11-2017

סקר שטף שדה מגנטי וקרינה אלמג ת"ר בתי ספר בגבעתיים 11-2018

סקר קרינה ושטף שדה מגנטי וקרינה אלמג ת"ר גני ילדים בגבעתיים 11-2018

סקר קרינה ושטף שדה מגנטי בגני ילדים גבעתיים נובמבר 2019

זיהום אוויר

בעיר מצויה תחנה למדידת זיהום אוויר על הגג של בית הספר "אורט", בגובה 59 מ' מעל פני הים. התחנה הוקמה בשנת 2001 ומוחזקת על-ידי המשרד להגנת הסביבה. לפי נתוני התחנה, בשנת 2014 נמצאו חריגות מעטות בזיהום אוויר לעומת תקני הסביבה המחייבים:

 1. כל החריגות נמצאו במזהם מסוג חלקיקים זעירים נשימים  בקוטר עד 10 מיקרון (10PM). בסך הכל תועדו עשר חריגות, שחציין נבעו מסופות אבק, ולא רק מזיהום אוויר שגרתי.
 2. במזהם מסוג גז אוזון (O3) לא נמצאו חריגות, אולם נרשמו רמות גבוהות. ב-6 ימים בשנה חצו רמות האוזון את קו 120 מיקרו-גרם למ"ק, כאשר הסף המותר הוא 139 מק"ג למ"ק.
 3. במזהם מסוג גופרית דו-חמצנית (So2) לא נמצאו חריגות.
 4. במזהמים מסוג תרכובות חנקן (Nox) נמצאו רמות נמוכות ביחס לתקן. עם זאת, במזהם מסוג חנקן  ד-חמצני (N02ׂ) – שהוא חלק מקבוצת תרכובות החנקן - נמצאו רמות זיהום בינוניות בחודשי החורף, אף שלא נרשמו חריגות מהתקן.

מדדי ביצוע 2015

בדיקות רעש וריח שנערכו במהלך 2015

תלונות ריח

בשנקין 35 – התקבלה תלונה על ריח מקפה ויולה בשנקין 33. הוזמנה בדיקת ריח אך המתלוננים סרבו לשתף פעולה ולכן חל עיכוב בביצוע הבדיקה.

תחנת הניטור איכות האוויר

בינואר 2011 נכנס לתוקף חוק אוויר נקי. על פי החוק, המשרד להגנת הסביבה אחראי על תפעול של מערך ניטור איכות אוויר, ופרסום נתוניו, בין היתר גם במטרה ליצור מערכת התרעה על זיהום אוויר חריג הכוללת הנחיות התנהגות במצבי חירום.

בגבעתיים קיימת תחנה ניתור אוויר שקשורה למערך שמפעיל המשרד להגנת הסביבה.

לאתר מערך ניטור האוויר הארצי - לחצו כאן

בעיר פרוסים יותר מ - 1500 מתקני איסוף נייר (בבתים) וכ-100 פינות מחזור  בפינות רחובות (נייר, בקבוקים, סוללות ודיסקים) במקביל לאיסוף  למחזור של שורה ארוכה של חומרים, החל בשמן בישול ממסעדות וכלה במיליוני בקבוקי פלסטיק אשר נאספו עד עתה ברחבי העיר.

ב-15 באפריל 2015 הוצבה ניידת זמנית למדידת איכות אוויר בכצנלסון 31. הניידת נועדה למדוד את זיהום האוויר מתחבורה.

עיריית גבעתיים יזמה תוכנית לצמצום זיהום אוויר בעיר, במסגרתה נערך סקר זיהום אוויר.

סקר זיהום אוויר - לחצו כאן

סקר מצאי פליטות גזי חממה ומזהמי אוויר 2012 - לחצו כאן 

תכנית אב עירונית להפחתת פליטות גזי חממה ומזהמי אוויר - לחצו כאן

אישור כריתת עצים:

לצפיה לחצו כאן

עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
 • youtube
 • twitter
 • instagram
 • facebook
חזור ללמעלה