הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
 • נגישות
 • youtube
 • twitter
 • Instagram
 • facebook
 • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
 • עדכון שעות עבודה ברחוב המרי - חסימה כביש

  תושבים/ות יקרים/ות,עיריית גבעתיים, באמצעות תאגיד מי גבעתיים וחברת יעד החברה לפיתוח גבעתיים ממשיכות בעבודות לחידוש והחלפת התשתיות ברחוב המרי   בימים א'-ד' ה- 13-16/06/21 יבוצעו עבודות לחידוש מבנה הכביש ברחוב המרי, במקטע שבין רחוב שינקין לרחוב המרי 22   העבודות כוללות: ביצוע חפירה בשטחי הכביש וחידוש אספלט העבודות תבוצענה בימי א'-ד', משעה 08:00 עד השעה 20:00   ביום ד' - 16/06/21, מהשעה 09:00 עד השעה 13:00 תבוצענה עבודות לשיקום צומת הרחובות שנקין – המרי   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה: • מקטע העבודות ייסגר לתנועת כלי רכב, בכל שעות היממה ולא תתאפשר החניה ברחוב. • לא תתאפשר כניסה ויציאה מהחניונים הפרטים בכתובות הנ"ל, לאורך כל שעות היממה. • במהלך ימי עבודה, תתאפשר גישה לרחוב המרי לבאים מכיוון רחוב גבע (עד לכתובת המרי 24) בהכוונת פקח תנועה. • לא תתאפשר פנייה ימינה לבאים מרח' שינקין במשך כל שעות היממה. • במהלך העבודות יתאפשר מעבר בטיחותי להולכי הרגל   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה בתאריך 16/06/21: • רחוב שינקין, במקטע שבין רח' סירקין לרח' המרי ייסגר לתנועת כלי רכב, משעה 09:00 עד השעה 13:00. הכניסה תתאפשר לדיירי הרחוב בלבד עד שינקין 74/63 בהכוונת פקח תנועה. • לבאים מרחוב סירקין, לא תתאפשר הפנייה שמאלה לכיוון רח' שינקין   יש לדאוג להוצאת הרכבים החונים בחניות הפרטיות והציבוריות מבעוד מועד. רכב חונה באזורי העבודה ייגרר.   מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומבקשים את עזרתכם בהקפדה על ביצוע, ההוראות שבתמרורים ובשלטים שיוצבו במקום.   לשירותכם: מוקד עירוני 107 www.givatayim.muni.il מוקד טלפוני מי גבעתיים: 1800-800-814 שלוחה 1 שילובים קשרי קהילה: נטליה 050-3840758
 • גבעתיים ממשיכות בעבודות לחידוש והחלפת התשתיות ברחוב המרי

  עיריית גבעתיים, באמצעות תאגיד מי גבעתיים וחברת יעד החברה לפיתוחבימים א'-ד' ה-21/06/16-13 יבוצעו עבודות לחידוש מבנה הכביש ברחוב המרי, במקטע שבין רחוב שינקין לרחוב המרי 22   העבודות כוללות: ביצוע חפירה בשטחי הכביש וחידוש אספלט העבודות תבוצענה בימי א'-ד', משעה 08:00 עד השעה 18:00 ביום ד' - 21/06/16 ,מהשעה 09:00 עד השעה 13:00 תבוצענה עבודות לשיקום צומת הרחובות שנקין – המרי   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה: • מקטע העבודות ייסגר לתנועת כלי רכב, בכל שעות היממה ולא תתאפשר החניה ברחוב. • לא תתאפשר כניסה ויציאה מהחניונים הפרטים בכתובות הנ"ל, לאורך כל שעות היממה. • במהלך ימי עבודה, תתאפשר גישה לרחוב המרי לבאים מכיוון רחוב גבע (עד לכתובת המרי 24) בהכוונת פקח תנועה. • לא תתאפשר פנייה ימינה לבאים מרח' שינקין במשך כל שעות היממה. • במהלך העבודות יתאפשר מעבר בטיחותי להולכי הרגל.   להלן פירוט השינויים בהסדרי התנועה בתאריך 21/06/16: • רחוב שינקין, במקטע שבין רח' סירקין לרח' המרי ייסגר לתנועת כלי רכב, משעה 09:00 עד השעה 13:00. הכניסה תתאפשר לדיירי הרחוב בלבד עד שינקין 63/74 בהכוונת פקח תנועה. • לבאים מרחוב סירקין, לא תתאפשר הפנייה שמאלה לכיוון רח' שינקין.   יש לדאוג להוצאת הרכבים החונים בחניות הפרטיות והציבוריות מבעוד מועד רכב חונה באזורי העבודה ייגרר מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומבקשים את עזרתכם בהקפדה על ביצוע ההוראות שבתמרורים ובשלטים שיוצבו במקום   לשירותכם: מוקד עירוני 107 www.givatayim.muni.il מוקד טלפוני מי גבעתיים: 1800-800-814שלוחה 1 שילובים קשרי קהילה: נטליה 050-3840758 ​
 • התמודדות עם התנים במרחב הציבורי

  בתקופה האחרונה דיווחו תושבים כי נצפו ברחבי העיר תנים המשוטטים ברחובות ובחצרות. התן הינו חיית בר מוגנת על פי חוק הגנת חיית הבר, תשט"ו – 1955 והפגיעה בו אסורה. התנים שייכים למשפחת הכלביים הפעילים בעיקר בלילה. הם חיים כלהקה בטריטוריה עליה הם מגנים. התנים ניזונים מציד אך יאכלו גם נבלות ופסולת. יש לתנים תפקיד חשוב בשמירה על שרשרת המזון. תנים צדים נחשים ומכרסמים ונוכחותם על כן חשובה לשמירה על גודל קבוע של בעלי החיים הללו. כחיית בר התנים אינם נוטים להתקרב לבני אדם ולרוב לא יתקפו אלא במקרים של התגרות או איום. יחד עם זאת חלק מהתנים "גילו" את אזור הטבע העירוני כמקור זמין וקל למזון. פחי אשפה פתוחים, מזון של בעלי החיים אשר מוחזק מחוץ לבית ופסולת ברחוב – כל אלו מהווים מקור מזון קל, זמין ונוח אשר התנים יעדיפו על פני ציד. הקרבה לבני אדם לצורך ליקוט מזון מרגילה את התנים לקרבת בני האדם כך שהם אינם חוששים עוד ועל כן ניתן לראות אותם בתוך הערים. לאור נוכחותם של תנים באזור השירותים הווטרינריים גוש דן ומשרד החקלאות דואגים לפיזור חיסונים אוראליים כנגד מחלת הכלבת באופן שגרתי לאורך השנים בשטחי המחייה שלהם. לציין ששנים רבות לא היו אירועי כלבת באזור. כל טיפול נוסף בתנים נעשה על ידי רשות הטבע והגנים לאור היותם חיית בר מוגנת. יחד עם זאת כל תושב יכול לבצע מספר פעולות פשוטות על מנת להבטיח את המשך הקיום זה לצד זה לאורך שנים רבות נוספות: ·         לא להתפתות להאכילם שכן הם עלולים לאבד החשש מקרבה לבני אדם. ·         יש לסגור היטב את פחי האשפה ולהימנע מזריקת בשר ועופות בפחים פתוחים – אלו יכולים להוות מקור משיכה לתנים. ·         יש להימנע עד כמה שניתן מהשארת מזון לכלבים וחתולים ברחובות ובחצרות. במידה ונותנים מזון בחוץ ניתן להשגיח עד שהכלבים והחתולים מסיימים לאכול ואז לאסוף את המזון שנותר. ·         במידה ונתקלתם בתן אין צורך להיבהל – הימנעו מביצוע תנועות פתאומיות והתרחקו מהמקום באיטיות. אל תשאירו מזון ואל תנסו לפתות אותו להתקרב! ·         ראיתם גופת בע"ח – דווחו למוקד העירוני על מנת שיפונה כך שלא יהווה מקור מזון לתנים באזור.   ​
למבזק הקודם

תוכנית קומפוסט גבעתיים

תוכנית קומפוסט עירונית

מחלקת קיימות ואיכות הסביבה באגף שפ"ע, בשיתוף האגודה לתרבות הדיור, מפעילה את תכנית הקומפוסט העירונית.

התכנית מאפשרת לתושבות/ים להפריד בביתם את הפסולת האורגנית ולהשליכה לקומפוסטר בחצר הבניין, ובכך להפחית את כמות הפסולת הביתית הנשלחת להטמנה, לעשות שימוש חוזר בקומפוסט לטובת טיוב הקרקע בגינה ולקחת חלק פעיל ביצירת עיר ירוקה יותר.

העירייה מלווה באופן שוטף את הבניינים המשותפים שיבחרו להשתלב בתכנית ותספק להם הדרכה וייעוץ ככל שיידרש.

לצפיה במצגת הסבר קומפוסט גבעתיים - מצגת

לצפייה בהרצאה מצולמת לחצו כאן

מה כוללת התכנית?

 • בניינים משותפים ובתים פרטיים יכולים לקבל קומפוסטרים, ליווי וסיוע שוטף בתפעולם.
 • קומפוסטאיות/ים - תושבות/ים המתנדבות/ים לתפעל ולתחזק קומפוסטרים בחצר הבית הפרטי או הבניין יזכו להכשרות ולמפגשי העשרה לאורך השנה מטעם העירייה.

מהו קומפוסט?

קומפוסט הוא חומר אורגני הנוצר משאריות פסולת אורגנית, כגון ירקות, פירות, גזם ועלים מהגינה, העוברים תהליך טבעי של פירוק ביולוגי על ידי מיקרו-אורגניזמים, בתנאים של חום, לחות ואוורור. הקומפוסט משמש כדשן איכותי.

הפיכת פסולת המזון הביתית לקומפוסט יכולה לחסוך הטמנה של כטון פסולת אורגנית למשפחה לשנה!

מהו קומפוסטר?

קומפוסטר הוא מתקן אליו משליכים פסולת אורגנית ובו מתרחש (באופן טבעי) תהליך של פירוק החומר והפיכתו לדשן אורגני. בתוך חודשים ספורים נוצר במתקן קומפוסט מוכן לשימוש.

מה מכניסים לקומפוסטר?

לקומפוסטר יש להכניס פסולת מזון, כגון שאריות של פירות, ירקות ומזון מבושל, קליפות ביצים וכן גזם דק ועלים.

איך הופכים פסולת אורגנית לקומפוסט?

 • מפרידים את הפסולת האורגנית משאר הפסולת הביתית.
 • משליכים את הפסולת האורגנית לקומפוסטר ומכסים בשכבה של עלים יבשים.
 • אחרי כשלושה חודשים הקומפוסט בתחתית הקומפוסטר מוכן - אז ניתן לפתוח את חלקו התחתון של הקומפוסטר, להוציא את החומר המפורק ולהשתמש בו בגינה לדישון הקרקע.

תהליך קבלת קומפוסטר עבור הבניין

 1. קבלת החלטה - על דיירות/י הבית הפרטי או הבניין לקבל החלטה על מיחזור זבל אורגני באמצעות קומפוסטר משותף בחצר ולמנות קומפוסטאי/ת שיהיו אחראים על הקומפוסטר. יש לקבל את הסכמת ועד הבית להצבתו ולמיקומו של הקומפוסטר.
  ניתן לתאם הסברה עם היחידה לקיימות ולאיכות הסביבה בעיריית גבעתיים לפני קבלת ההחלטה.
 2. הצטרפות לתכנית - יש למלא את טופס ההצטרפות (להורדת הטופס לחצו כאן) להחתים את ועד הבניין ולשלוח אותו ליחידה לקיימות באמצעות טופס שליחה מטה.
 3. קבלת הקומפוסטר, הצבה והדרכה - קבלת הקומפוסטר תיעשה בתיאום עם היחידה לקיימות ולאיכות הסביבה. לקראת קבלת הקומפוסטר יש לתאם הדרכה עם רכז הקומפוסט העירוני ולהזמין את דיירי הבניין לאסיפת הדרכה מיוחדת. יש לקבל את הסכמת רוב הנוכחים באסיפה. יחד עם הקומפוסטר אפשר לקבל פחי שיש ביתיים להפרדת אשפה אורגנית.
  ניתן להיעזר ברכז הקומפוסט להצבת ולהרכבת הקומפוסטר.
 4. תושבים שקיבלו בעבר קומפוסטר עבור הבניין ומעוניינים בקומפוסטר נוסף יכולים לקבלו במחיר מסובסד של 70 ₪
  לטופס תשלום לחצו כאן
 

 שליחת טופס הצטרפות

 
נא להזין במבנה: קידומת, מקף ו7 ספרות לדוגמא 052-7654321

שימו לב!

הקומפוסטר יהיה בבעלות הדיירים ובאחריותם. אם הבניין מפסיק להשתמש בקומפוסטר מסיבה כלשהי, אין להשאירו כמטרד בחצר הבניין. יש להודיע על הפסקת השימוש לרכז הקומפוסט של העירייה, אשר תוכל לסייע במציאת בית חדש עבורו.

פרטי קשר

היחידה לקיימות ולאיכות הסביבה

טלפון 035710549

מייל: sviva@givatayim.muni.il

שעות פעילות

ימים א' - ה' בין השעות 08:30 - 13:30

יום ב' גם בין השעות 15:00 - 17:30   

עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
 • youtube
 • twitter
 • instagram
 • facebook
חזור ללמעלה