הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
 • נגישות
 • youtube
 • twitter
 • Instagram
 • facebook
 • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
 • הנחיות הממשלה החדשות לקבל קהל

  פרטים מלאים על ההנחיות המעודכנות לחץ כאן ​
 • התמודדות עם התנים במרחב הציבורי

  בתקופה האחרונה דיווחו תושבים כי נצפו ברחבי העיר תנים המשוטטים ברחובות ובחצרות. התן הינו חיית בר מוגנת על פי חוק הגנת חיית הבר, תשט"ו – 1955 והפגיעה בו אסורה. התנים שייכים למשפחת הכלביים הפעילים בעיקר בלילה. הם חיים כלהקה בטריטוריה עליה הם מגנים. התנים ניזונים מציד א�� יאכלו גם נבלות ופסולת. יש לתנים תפקיד חשוב בשמירה על שרשרת המזון. תנים צדים נחשים ומכרסמים ונוכחותם על כן חשובה לשמירה על גודל קבוע של בעלי החיים הללו. כחיית בר התנים אינם נוטים להתקרב לבני אדם ולרוב לא יתקפו אלא במקרים של התגרות או איום. יחד עם זאת חלק מהתנים "גילו" את אזור הטבע העירוני כמקור זמין וקל למזון. פחי אשפה פתוחים, מזון של בעלי החיים אשר מוחזק מחוץ לבית ופסולת ברחוב – כל אלו מהווים מקור מזון קל, זמין ונוח אשר התנים יעדיפו על פני ציד. הקרבה לבני אדם לצורך ליקוט מזון מרגילה את התנים לקרבת בני האדם כך שהם אינם חוששים עוד ועל כן ניתן לראות אותם בתוך הערים. לאור נוכחותם של תנים באזור השירותים הווטרינריים גוש דן ומשרד החקלאות דואגים לפיזור חיסונים אוראליים כנגד מחלת הכלבת באופן שגרתי לאורך השנים בשטחי המחייה שלהם. לציין ששנים רבות לא היו אירועי כלבת באזור. כל טיפול נוסף בתנים נעשה על ידי רשות הטבע והגנים לאור היותם חיית בר מוגנת. יחד עם זאת כל תושב יכול לבצע מספר פעולות פשוטות על מנת להבטיח את המשך הקיום זה לצד זה לאורך שנים רבות נוספות: ·         לא להתפתות להאכילם שכן הם עלולים לאבד החשש מקרבה לבני אדם. ·         יש לסגור היטב את פחי האשפה ולהימנע מזריקת בשר ועופות בפחים פתוחים – אלו יכולים להוות מקור משיכה לתנים. ·         יש להימנע עד כמה שניתן מהשארת מזון לכלבים וחתולים ברחובות ובחצרות. במידה ונותנים מזון בחוץ ניתן להשגיח עד שהכלבים והחתולים מסיימים לאכול ואז לאסוף את המזון שנותר. ·         במידה ונתקלתם בתן אין צורך להיבהל – הימנעו מביצוע תנועות פתאומיות והתרחקו מהמקום באיטיות. אל תשאירו מזון ואל תנסו לפתות אותו להתקרב! ·         ראיתם גופת בע"ח – דווחו למוקד העירוני על מנת שיפונה כך שלא יהווה מקור מזון לתנים באזור.   ​
 • מידע אודות הנחה מארנונה לעסקים

  ממשלת ישראל פרסמה ביום 16.9.2020 תיקון מס. 4 לתקנות  ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) מצ"ב קישור קובץ התקנות-8761.pdf בהתאם לתקנות על מנת לקבל הנחה יש להמציא לרשות המקומית אישור מהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים , בהתאם לנתוני רשות המיסים, כי המחזיק זכאי להנחה.   למעבר לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לחצו כאן את הבקשה יש להגיש באמצעות טופס מקוון 
למבזק הקודם

תרבות ופנאי

תושבי גבעתיים יכולים ליהנות משורה ארוכה של מוסדות תרבות מהיפים והפעילים בישראל, אשר משדרגים מדי שנה את תרבות הפנאי בעיר. בין השאר יכולים התושבים ליהנות  ממצפה הכוכבים בגן העלייה השנייה - בו נערכות פעילויות פנאי וחינוך רבות, ללמוד או להנות ממופעי הקונסרבטוריון העירוני, מהגלריה העירונית ומהמכון האומנותי בבית שניידרמן - כל זאת לצד עשרות חוגים ופעילויות המתאימות לכל גיל.

בגבעתיים 3 מרכזים קהילתיים מאוד פעילים לכל הגילאים ובהם שורה ארוכה של פעילויות (בית ראשונים, מרכז קהילתי שז"ר ומרכז קהילתי שדה בוקר), בין השאר החלה העירייה להפעיל בימי הקיץ מתחם "after dark לבילוי לבני נוער, אשר צמצם משמעותית את התלונות על הפרעות מנוחה של בני נוער וונדליזם.
לצד המופעים העירוניים, בחורף ובקיץ בהשתתפות הלהקות ומקהלות הזמר העירוניות, ומיטב האמנים בישראל, פועל בעיר תיאטרון גבעתיים בו בין השאר נערך פסטיבל מספרי הסיפורים הארצי כמו גם שורה של מופעי תרבות ואומנות נוספים.
אירוע ייחודי נוסף הנערך בעיר הוא פסטיבל שירת הים לתרבות יהודית אותו מוביל המדור למורשת ישראל, אשר יוזם עוד סדרה ארוכה של אירועי תרבות ומסורת לאורך כלל השנה.
גבעתיים מתגאה מאוד בפעילות התנדבותית וערכית ענפה בקרב כלל שכבות האוכלוסייה, כאשר בעיר פעילות מאוד תנועות הנוער הצופים, הנוער העובד ובני עקיבא, הכוללות אלפי חניכים, כאשר לאלו יש להוסיף את פעילות תנועת הנוער העירונית "גבע" וכנפיים של קרמבו במסגרת המרכזים הקהילתיים ואת ארבע הספריות העירוניות הפועלות חינם אין כסף.
עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
 • youtube
 • twitter
 • instagram
 • facebook
חזור ללמעלה