הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
  • youtube
  • twitter
  • Instagram
  • facebook
  • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
למבזק הקודם

שיטור עירוני

​יחידת ה"שיטור העירוני" נחשבת למובילה בתחומה בישראל ופועלת בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת גבעתיים והמשרד לביטחון פנים.

אגף ביטחון ושירותי חירום

מנהל/ת:אלון בקר
 
כתובת:

המעיין 38, גבעתיים​

 
טלפון:

036727001​

 
פקס:036727001
 
דואל:AlonBecker@Givatayim.muni.il
 
 

קבלת קהל

בתאום מראש​

 

נושאים קשורים:

​​
 

החל משנת 2011 פועלת בגבעתיים יחידת ה"שיטור עירוני", היחידה הינה אבולוציה של הסיירת העירונית.

מאז הקמת הסיירת נרשמה ירידה של עשרות אחוזים בהפרות המנוחה, הסדר והפשיעה הסטנדרטית בגבעתיים.

ה"שיטור העירוני" הביא לתוספת שוטרים לתחנת גבעתיים ושדרוג סיירת הביטחון העירונית באנשים ובמשאבים. כוח ה"שיטור העירוני" פועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. נתוני משטרת ישראל מלמדים על ירידה גדולה עוד יותר ברמת עבירות איכות החיים בעיר מאז הפעלת ה"שיטור העירוני".

כל הפקחים המסייעים המועסקים ע"י העירייה ב"שיטור העירוני" עברו הכשרות של המשרד להגנת הסביבה, דבר אשר זיכה אותם בסמכויות של מפקחי איכות סביבה ובמקביל עברו הפקחים המסייעים שורה ארוכה של הכשרות מטעם המשרד לביטחון פנים בנושאי אבטחה וביטחון. בסל המשימות בהן מטפלת יחידת ה"שיטור העירוני" ניתן למנות מניעת ונדליזם, בשמירה על השקט והשלווה בעיר, מניעת מכירת אלכוהול לקטינים ואבטחת אירועים עירוניים.

פעילות זו לצד שת"פ הדוק עם משטרת גבעתיים הביאה תוך מספר שנים לירידה של כ-40% במדדי הפשיעה הפרות הסדר והוונדליזם בעיר. בשל כך עיריות רבות בישראל הגיעו לבחון את המודל הייחודי אשר הוקם בגבעתיים, במסגרתו לפקחים המסייעים ישנן סמכויות נרחבות. 

תחנת המשטרה בגבעתיים תוגברה בשוטרים והתווספה לה יחידת ה"שיטור העירוני", אשר תטפל אך ורק בנושאים הקשורים לעבירות הקשורות לאיכות החיים של התושבים, כאשר לא ניתן יהיה להסיט שוטרים אלו למשימות אחרות למעט בשעת חירום.  

במקביל להפעלת ה"שיטור העירוני" שידרגה העירייה את המוקד העירוני הוותיק וזה הפך למרכז שליטה, בקרה והפעלה לשעת חירום, כאשר בין השאר שולט המוקד על שורת מצלמות אבטחה אשר נפרסו בגינות ציבוריות בעיר ומעבירות בזמן אמת שידורי יום ולילה המאפשרים מניעת תקריות לפני החמרתן.

בגבעתיים פועלות מצלמות אבטחה בגנים ציבוריים ובבתי-הספר אלון, גורדון, בורוכוב, כצנלסון, בן-גוריון, קלעי ושמעון בן-צבי, העירייה תמשיך לפרוש את מערך המצלמות במקומות נוספים על פי תוכנית סדורה.

 
 
עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
  • youtube
  • twitter
  • instagram
  • facebook
חזור ללמעלה