תפוח הפיס בגבעתיים מהווה מרכז מדעים עירוני אשר מציע מעבדות ובהן סביבת למידה וחקר למדע טכנולוגיה וחלל. 

המקום שם לו למטרה בניית בסיס מדעי וטכנולוגי לעידוד חשיבה חדשנית יצירתית, בשאיפה ליצור את תלמידי המחר, תוך פיתוח תהליכי חשיבה מחוץ לקופסא.

בתפוח פיס מוצעות המעבדות כסביבה העשירה בתוכניות למידה ייחודיות ברמה אקדמית הנבנות במקום.

כל התוכניות עשירות באמצעים חזותיים הנבנים במיוחד לחידוד השיטה הפדגוגית להוראה. שיטה חדשנית המעודדת תהליכי למידה וחשיבה יצירתית. 

התלמידים מכלל בתי הספר בעיר, בחלוקה לשכבות הגיל השונות, מגיעים לחוויות של ימי מדעים מרוכזים – ימי מוקד.

הפעילויות המוגשות להם כאן נבנות ומיוצרות במקום ומכילות מגוון של התנסויות ללימוד מדעים באופן ייחודי. כל המעבדות מותאמות לאוכלוסייה בגבעתיים וימי המדע עוסקים במקצועות המדעים והחלל.

כמו כן נערכות במקום מידי שנה תחרויות בין תחומיות עירוניות כשבמרכזן עידוד ופיתוח לימודי המדעים בגישות חדשניות.

התוכניות מונגשות לתלמידי בתי הספר בעיר ואליהן מוזמנים בתהליך של פתיחה כלל התלמידים לחוויות של חשיפה לפי שכבת הגיל.

לאחר תהליכי הפתיחה, נשלחים קישורים של סרטונים שבנינו עבורם בתפוח פיס. הסרטונים כוללים מידע וניסויים, הוראות ואתגרים ניתנים לצפייה פרטנית וקבוצתית באופן וירטואלי. 

את הסרטונים אנו מעלים ליוטיוב ושולחים לתלמידים את הקישורים עם רשימת האתגרים והוראות צפייה. 

התלמידים שמגיעים לתחרויות משתמשים בהם על מנת ליצור באופן פרטני או קבוצתי לפי בחירתם, פרויקט מתאים אותו הם מגישים באופן וירטואלי וגם מעשי. 

בתחרויות אנו מביאים לקדמה מה שנחשב בראש המטרות של המקום, עידוד לפיתוח יכולות גבוהות של ביטוי לתלמידים בסגנון למידה מבוססת פרויקטיםPBL .

לתלמידי בתי הספר היסודיים, נערכות מעבדות חקר ובהן  מחקרים חדשניים ופורצי דרך בתחומי דעת של טכנולוגיה מדע וחלל כשכל תוכניות החקר  כולל אביזרי המחקר וההדמיות נבנים, מיוצרים ופועלים במקום.

כמו כן, מרכז המדעים תפוח פיס משרת על בסיס קבוע במערכת הלימודים את תלמידי התיכון ש. בן צבי בלימודי מחשבים כימיה פיזיקה וביולוגיה.

בשעות אחר הצהריים מתקיימים במקום לימודי מתמטיקה לנוער שוחר מדע של אוניברסיטת בר אילן לכ- 600 תלמידים מאזור גבעתיים והסביבה. 

עוד מתקיימות במקום תכניות לימודיות עבור מורים ותלמידים במגוון נושאים חיוניים לעיר.

מנהלת תפוח פיס: מלי פרל: 03-5710416