ייחודיות בתי הספר

לצד תפיסת החינוך העירונית ניתן מקום לפיתוח זהות ייחודית לכל מסגרת חינוכית על כל הרצף. כל גן, בית ספר ותיכון מפתחים זהות ייחודית הממקדת את תחומי הפיתוח וההתמקצעות שלהם, ומשביחה את מיומנויות ההוראה של הצוותים החינוכיים. לכל בי"ס ייחודיות מובהקת ברוח עקרונות החדשנות והיזמות.

 

בית ספר אמונים

בית ספר ממלכתי דתי המשלב בין ערכי היהדות והציונות לבין מצינות חינוכית והשתלבות בעולם טכנולוגי מתקדם. באמונים לומדים תלמידים על הרצף האוטיסטי המשולבים במקצועות השונים עם תלמידי הכיתות הרגילות. הערך "האחר הוא אני" מושרש בכל פעילות של התלמידים בבית הספר.

 

בית ספר בורוכוב

מנהיגות וליזמות חברתית 
התלמידים חוקרים ומגלים את חוזקותיהם, מתנסים בדיבור מול קהל ומפתחים יוזמות חברתיות למען הקהילה. התלמידים משתתפים בפרויקטים ייחודים כמו "מודל האו"ם", בו הם לומדים על יחסים בינלאומיים, הצגת עמדה וניהול מו"מ. 

 

בית ספר בן גוריון

בית ספר ברוח הומניסטית, המחנך לחשיבה ביקורתית, להשכלה רחבה, להגינות חברתית ולמעורבות אזרחית פעילה. הלמידה מתקיימת בחללי כיתות הלימוד, בחצר ובסביבה הקרובה.

 

בית ספר ברנר

יזמות, חדשנות ודיאלוג
 בברנר מכוונים לבוגר סקרן, ערכי וללומד עצמאי בעל כישורים אישיים וחברתיים היודע להתנהל סביבה משתנה במאה ה-21. מרחבי הלמידה החדשניים בברנר מאפשרים למידה חווייתית והתנסותית בשילוב טכנולוגיה מתקדמת.

 

גורדון

למידה טבעית
התפיסה הלימודים בבית הספר מבוססת על ההבנה שמקור הידע הראשוני לנושאים הנלמדים מגיע מסביבת חייו של התלמיד. סביבת הלמידה, משאבי הטבע והגינה הלימודים מעודדים למידה חוץ כיתתית. הפרוזדורים מעוצבים ומפתחים חשיבה יצירתית.

 

בית ספר יגאל אלון

בית ספר רב-תחומי יוצר עתיד בסביבות עתירות טכנולוגיה ואמנויות ופרקטיקות הוראה חדשניות.
בבית הספר מרכז ליצירה דיגיטאלית מייקטק וסדנת LOW TECH  וכן גינה לימודית.

 

כצנלסון

מדברים בשפות המחר
תכניות ייחודיות בהוראת שפות ותרבויות ובפיתוח מיומנויות רטוריקה ודיפלומטיה. 
הלמידה משלבת טכנולוגיה ומחזקת את החשיבה היצירתית, את יכולת ההבעה וכישורי התקשורת. 

 

לאה גולדברג

בית ספר ברוח ולדורף 
חינוך המבוסס על תפיסה הוליסטית השואפת לפתח בילד את מלוא היכולות והכישורים הרגשיים, החברתיים הלימודיים והפיזיים.

 

שמעוני

חינוך גלוקאלי
בית הספר מחנך לערכי הדמוקרטיה, לאהבת האדם, לחיבור לטבע ולאדמה ולשייכות לשלושה מעגלי זהות: אדם, עם ועולם. בשמעוני מגשרים בין עלומות, תרבויות ואמונות, בין ישן לחדש, בין לוקאלי לגלובאלי.