הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
 • נגישות
 • youtube
 • twitter
 • Instagram
 • facebook
 • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
 • הנחיות הממשלה החדשות לקבל קהל

  פרטים מלאים על ההנחיות המעודכנות לחץ כאן ​
 • התמודדות עם התנים במרחב הציבורי

  בתקופה האחרונה דיווחו תושבים כי נצפו ברחבי העיר תנים המשוטטים ברחובות ובחצרות. התן הינו חיית בר מוגנת על פי חוק הגנת חיית הבר, תשט"ו – 1955 והפגיעה בו אסורה. התנים שייכים למשפחת הכלביים הפעילים בעיקר בלילה. הם חיים כלהקה בטריטוריה עליה הם מגנים. התנים ניזונים מציד אך יאכלו גם נבלות ופסולת. יש לתנים תפקיד חשוב בשמירה על שרשרת המזון. תנים צדים נחשים ומכרסמים ונוכחותם על כן חשובה לשמירה על גודל קבוע של בעלי החיים הללו. כחיית בר התנים אינם נוטים להתקרב לבני אדם ולרוב לא יתקפו אלא במקרים של התגרות או איום. יחד עם זאת חלק מהתנים "גילו" את אזור הטבע העירוני כמקור זמין וקל למזון. פחי אשפה פתוחים, מזון של בעלי החיים אשר מוחזק מחוץ לבית ופסולת ברחוב – כל אלו מהווים מקור מזון קל, זמין ונוח אשר התנים יעדיפו על פני ציד. הקרבה לבני אדם לצורך ליקוט מזון מרגילה את התנים לקרבת בני האדם כך שהם אינם חוששים עוד ועל כן ניתן לראות אותם בתוך הערים. לאור נוכחותם של תנים באזור השירותים הווטרינריים גוש דן ומשרד החקלאות דואגים לפיזור חיסונים אוראליים כנגד מחלת הכלבת באופן שגרתי לאורך השנים בשטחי המחייה שלהם. לציין ששנים רבות לא היו אירועי כלבת באזור. כל טיפול נוסף בתנים נעשה על ידי רשות הטבע והגנים לאור היותם חיית בר מוגנת. יחד עם זאת כל תושב יכול לבצע מספר פעולות פשוטות על מנת להבטיח את המשך הקיום זה לצד זה לאורך שנים רבות נוספות: ·         לא להתפתות להאכילם שכן הם עלולים לאבד החשש מקרבה לבני אדם. ·         יש לסגור היטב את פחי האשפה ולהימנע מזריקת בשר ועופות בפחים פתוחים – אלו יכולים להוות מקור משיכה לתנים. ·         יש להימנע עד כמה שניתן מהשארת מזון לכלבים וחתולים ברחובות ובחצרות. במידה ונותנים מזון בחוץ ניתן להשגיח עד שהכלבים והחתולים מסיימים לאכול ואז לאסוף את המזון שנותר. ·         במידה ונתקלתם בתן אין צורך להיבהל – הימנעו מביצוע תנועות פתאומיות והתרחקו מהמקום באיטיות. אל תשאירו מזון ואל תנסו לפתות אותו להתקרב! ·         ראיתם גופת בע"ח – דווחו למוקד העירוני על מנת שיפונה כך שלא יהווה מקור מזון לתנים באזור.   ​
 • מידע אודות הנחה מארנונה לעסקים

  ממשלת ישראל פרסמה ביום 16.9.2020 תיקון מס. 4 לתקנות  ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) מצ"ב קישור קובץ התקנות-8761.pdf בהתאם לתקנות על מנת לקבל הנחה יש להמציא לרשות המקומית אישור מהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים , בהתאם לנתוני רשות המיסים, כי המחזיק זכאי להנחה.   למעבר לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לחצו כאן את הבקשה יש להגיש באמצעות טופס מקוון 
למבזק הקודם

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה

השנה, יום הזיכרון לשואה ולגבורה עומד בסימן: "עד היהודי האחרון – שמונים שנה לראשית ההשמדה ההמונית". לאחר מבצע ברברוסה, בו פלש הצורר הנאצי לברית המועצות, החל איסוף שיטתי של יהודים והובלתם אל בורות הריגה

תאריך עדכון: 08/04/2021
שם מפרסם: תקשורת ודוברות
גבעתיים התייחדה עם זכר הקורבנות בתקופת השואה בטקס המרכזי שנערך השנה בתיאטרון גבעתיים ביום רביעי 8.4.21. העצרת נערכה במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, הרב הראשי לגבעתיים, הרב פנחס אדרי, יו"ר איגוד יוצאי ווהלין ובהשתתפות סגני ראש העיר, מנכ"ל העירייה, שורדי השואה, משפחות ואורחים.
השנה, יום הזיכרון לשואה ולגבורה עומד בסימן: "עד היהודי האחרון – שמונים שנה לראשית ההשמדה ההמונית". לאחר מבצע ברברוסה, בו פלש הצורר הנאצי לברית המועצות, החל איסוף שיטתי של יהודים והובלתם אל בורות הריגה. 70 אלף יהודים נורו אל בורות המוות ביער פונאר שבליטא. והטווח התרחש באתרים נוספים. אלו היו יסודותיו של "הפִּתְרוֹן הסופי". הזמן לא ירפא. הדשא לא יסתיר את השוחות, השמש לא תחדור את חשרת הארובות. הרוח לא תפיג את מחנק הגז והגשם לא יוכל ללהבות. הזמן... לא יפרום את הטלאי.
ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין בטקס כי: "יום הזיכרון לשואה ולגבורה מצוין השנה כשהעולם עדיין במאבק קשה ומתיש בנגיף הקורונה, נגיף שמאיים על האנושות כולה וכבר הספיק לפגוע ולקטול מיליוני בני אדם ברחבי העולם. גם כאן במדינת ישראל המתאוששת, עברנו שנה קשה מנשוא. האוכלוסייה שעברה זאת קשה יותר מכולנו הייתה לצערנו הרב אוכלוסיית שורדי השואה. לא די בכך כי מדובר באנשים בגילאי 85 ומעלה, אילצה אותם הקורונה להתמודד ולחוות שוב מצבים קשים של בדידות, ריחוק, חרדות קיומיות ועצירת כל שגרת חייהם ופעילויותיהם, כולל אלו המאורגנות על ידי העירייה. לפני 80 שנה, באירופה, לא רחוק מכאן, נטבחו, נשרפו, נחנקו, נורו שישה מיליון בני אדם, יהודים, מתוכם מיליון וחצי ילדים. הם לא נפטרו מנגיף עלום ונעלם עליו אין לאנשים שליטה.  הם הושמדו בדם קר... ע"י אנשים...בני אדם, בשר ודם. ולא היו אלו סתם בני אדם, הם היו גרמנים.  אנשים משכילים, נאורים, תרבותיים. וגרמנים אלו, שהיו שכניהם וחבריהם של היהודים, איפשרו למסע ההשמדה הזה לקרות, לצאת לפועל".
עוד הוסיף ראש העיר רן קוניק כי: "לשמחתנו, למרות המחיר הכבד אותו שילם העם היהודי, הם נכשלו במשימתם. העם היהודי חי וקיים, ליהודים יש מדינה משלהם, מדינה מתקדמת, מובילה ויש למדינה זו גם צבא, צבא  הגנה לישראל, צבא חזק שישמור עלינו לעד.ביננו חיים עדיין מאתיים אלף שורדי שואה, כמה מאות מבינהם איתנו כאן, במשפחת העיר גבעתיים. אנשים אלו אנשים חזקים הם.הם נאחזים בחיים, מגדלים משפחות וכל זאת כמראות האימה שעברו עליהם בילדותם, לא מרפים מהם, שבים וחוזרים אליהם מידי יום, מידי לילה".
לסיום אמר ראש העיר כי:" זה לא יקרה לעולם כל עוד נשמור על רוח העם היהודי, רוח שורדי השואה שקמו מן התופת והגהינום ובנו מחדש את חייהם ואת מדינת ישראל. זה לא יקרה לעולם כל עוד נזכור את הערכים עליהם קמה מדינת ישראל, ערכים עליהם נפלו לוחמינו האמיצים שבזכותם אנו כאן. חינוך, התנדבות, אהבת הארץ, ידיעת ההיסטוריה, חברות, הקרבה, נתינה, ערבות הדדית. זוהי צוואתם של ששת מיליוני אחינו ואחיותנו. זוהי תקוותם ובקשתם של שורדי השואה שעדיין כאן איתנו. מועצת העיר גבעתיים אישרה את המלצת ועדת השמות העירונית, לקרוא את הכיכר החדשה בצומת הרחובות הכנסת וצה"ל, כמה סימלי, בשם "כיכר שורדי ושורדות השואה. יהי זכרם של ששת מיליוני היהודים, נשים ,גברים, זקנים וטף, ברוך לעולמי עד".
תחת צילו הכבד של הרצח ההמוני, פתחו היהודים במאבק לְחיים. הם נמלטו וחיפשו מסתור. הם הצטרפו ליחידות פרטיזנים, הם הקימו תאי מחתרת והתנגדות בעשרות עיירות. אפילו מערכת חינוך מתפקדת קמה בגטאות ובמחנות, על מנת שהילדים יזכו להשכלה. לאנושיות.
הגיבורים והגיבורות שורדי השואה איתנו כאן היום. זוהי העדות, נעמוד איתם כתף אל כתף ונצעק- לעולם לא עוד. זוהי זכותם וזוהי חובתנו. את נרות הזיכרון הדליקו שוֹרדות ושורדי שואה בני גבעתיים.
את הנר הראשון הדליק אבי פרלס, את הנר השני הדליקה חיה פורשט, את הנר השלישי הדליקה יהודית לורבר, את הנר הרביעי הדליק  אליעזר רוזנמן, את הנר החמישי הדליקה  עדה גבעוני, את הנר השישי הדליקה נציגת תנועת הנוער בני עקיבא, הדר גרינוולד, דור שלישי לשורדי שואה ונכדתו של יצחק גרינוולד ז"ל.
בטקס השתתפו שחקני תיאטרון "הדרך" בניהולו של איל כהן שביים את הטקס והניהול המוסיקאלי היה של עופר כץ. דורית ראובני הייתה זמרת אורחת ושרה את שירם של יעקב גלעד ויהודה פוליקר "כשתגדל".
את הטקס הנחה אלעד זוהר והוא שודר במלואו בעמוד הפייסבוק העירוני ותורגם לשפת הסימנים. לפני הטקס העירוני נערך טקס מטעם איגוד יוצאי ווהלין באנדרטת הזיכרון ברחבת בית ווהלין בו ראש העיר רן קוניק הניח זר בשם העיר גבעתיים ותושביה.

מקבץ חדשות אחרונות

עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
 • youtube
 • twitter
 • instagram
 • facebook
הוקם ע"י החברה לאוטומציה כל הזכויות שמורות © 2016
חזור ללמעלה