הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
 • נגישות
 • youtube
 • twitter
 • Instagram
 • facebook
 • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
 • הנחיות חדשות של הממשלה להתמודדות עם מגפת הקורונה החל מתאריך 8.1.21

  במסגרת המאבק בנגיף קורונה ובשל רמת התחלואה הגבוהה וההתמודדות עם התפשטות הנגיף, הממשלה אישרה הגבלות מחמירות, החל מיום שישי, 8.1.2021,  במסגרתן יוטל סגר כללי למשך שבועיים. לפניכם ריכוז ההנחיות העדכניות. הגבלות על יציאה מהבית • ניתן להתרחק מהבית למרחק של עד 1,000 מטרים בתחום יישוב המגורים בלבד, למעט מקרים חריגים ולצורך בדיקות קורונה וחיסונים.• אין לשהות בבית מגורים של אדם אחר.מידע נוסף על המקרים בהם מותר לצאת מהבית. מסגרות חינוכיות לא ניתן לקיים לימודים בכל מוסדות החינוך למעט במסגרות של החינוך המיוחד, מסגרות לנוער בסיכון, פנימיות ומספר מסגרות נוספות.תתאפשר למידה מרחוק או הוראה מקוונת ככל הניתן, כולל פעולות לצורך קידום למידה מהבית ומרחוק, ולרבות באמצעות מבני מוסדות ומיתקני רשויות מקומיות.למידע המלא על פעילות מוסדות החינוך  כללי התקהלות ככלל יש להימנע מכל התקהלות. מותרת התקהלות של עד 5 אנשים במבנה ושל עד 10 אנשים בשטח פתוח (זאת למעט חתונה או טקס דתי לציון בר מצווה או בת מצווה, ברית או טקס דתי דומה בדתות אחרות, בהם מותרת התקהלות של עד 10 אנשים במבנה ועד 20 בשטח פתוח, של קרובי משפחה מדרגה ראשונה בלבד). יש להקפיד על מרחק של 2 מטרים מאנשים אחרים, עטיית מסכה ושטיפת ידיים בסבון ומים. מסחר, בילוי ופנאי • אין להפעיל עסקים בתחומי המסחר, הבילוי והפנאי, למעט מקומות למכירת ואספקת שירותים חיוניים.• ניתן לקיים מסחר באמצעות משלוחים (אך לא ניתן לבצע איסוף עצמי מבית העסק).מידע נוסף אודות מקומות שבהם מתאפשרת קבלת קהל. מקומות עבודה מעסיק לא יאפשר הגעה של עובדים למקום עבודה, אלא אם כן הוא משתייך לרשימת המקומות שהותרה בהם הגעת עובדים. הפעילות במקומות העבודה תתקיים בהתאם לכללים שנקבעו בתקנות.לפירוט המלא של הכללים להפעלת פעילות מקומות העבודה. טיסות לחו"ל יציאה לשדה תעופה לצורך טיסה אל מחוץ לישראל תתאפשר עד 8 שעות לפני מועד הטיסה, ואך ורק במקרים הבאים: כרטיס הטיסה נרכש לפני יום שישי, 8.1.2021, או שהטיסה היא לצורך אחת המטרות המותרות ליציאה מהבית, או שמנכ"ל משרד התחבורה אישר לצאת ממקום המגורים לטיסה גם למטרות אחרות, אם מצא שקיים צורך אישי או הומניטרי שמצדיק זאת.למידע המלא לטסים לחו"ל. הגעה לישראל מחו"ל ישראלים השבים מכל המדינות בחו"ל מחוייבים לשהות בבידוד במלונית מטעם המדינה למשך 14 ימים. ניתן לעבור לבידוד ביתי בתנאי שמתקיימים התנאים הבאים: חתימה על הצהרת בידוד ביתי, ביצוע בדיקת קורונה בשדה התעופה והתחייבות לביצוע בדיקה נוספת ביום ה-9 לבידוד.להנחיות המלאות לחוזרים מחו"ל. פעילות ספורטיבית מותרת פעילות ספורט ליחידים ללא הגבלת מרחק מהבית. חל איסור על שימוש בכלי רכב לצורך הפעילות.להנחיות המלאות לקיום פעילות ספורטיבית. תפילות ניתן להתפלל בבית תפילה במרחק של עד 1,000 מטרים מהבית ובהגבלת התקהלות של עד 5 אנשים במבנה. תפילה בשטח פתוח ניתן לקיים בהגבלת התקהלות של עד 10 אנשים. נסיעה ברכב ובתחבורה הציבורית נסיעה ברכב פרטי מותרת ל- 3 אנשים (כולל הנהג) לכל היותר ולמעט אנשים המתגוררים באותו מקום שהגבלה אינה חלה עליהם. ברכב פרטי הכולל יותר מספסל אחורי אחד, ניתן להסיע נוסע אחד נוסף בכל ספסל. במקרה של צורך חיוני ניתן להסיע מעל 2 נוסעים. • פעילות התחבורה הציבורית - קווי התחבורה הציבורית יצומצמו לתפוסה של עד 50%.למידע נוסף על פעילות התחבורה הציבורית ​
 • בתאריך 15.1.21 יכנסו לתוקפם שינויי תנועה ברחוב ריינס ותשתנה הסטריות ברחוב

  תושבים יקרים, לרווחתכם, עיריית גבעתיים מבצעת שינויי סטריות ברחוב ריינס, במקטע שבין רחוב בראשית - רחוב הכנסת, לטובת הפחתת עומסי התנועה ברחוב. הסדרי התנועה החדשים ייכנסו לתוקפם, החל מיום שישי,15/01/21 בשעה 10:00                     הסדרי תנועה חדשים ברחוב ריינס רחוב ריינס, במקטע שבין רחוב הכנסת לרחוב בראשית יהפוך לרחוב חד סטרי והתנועה בו תתאפשר לכיוון מזרח בלבד.  הפנייה מרחוב ריינס לרחוב בראשית תתאפשר כרגיל, לבאים מכל הכיוונים. לבאים מדרך בן גוריון מכיוון צפון, תתאפשר הפנייה ימינה לרחוב ריינס והנסיעה תתאפשר עד לצומת הרחובות ריינס/בראשית. התחבורה הציבורית תפעל כסדרה. הנהגים מתבקשים להישמע להוראות התמרורים שיוצבו ברחוב.   ​
 • טיפים למשפחה בזמן הקורונה

    הורים ומשפחה בקורונה מאת פרופסור מולי להד ​משפחה_בסגר_ב_בקורונה_1_.pdf
 • מידע אודות הנחה מארנונה לעסקים

  ממשלת ישראל פרסמה ביום 16.9.2020 תיקון מס. 4 לתקנות  ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) מצ"ב קישור קובץ התקנות-8761.pdf בהתאם לתקנות על מנת לקבל הנחה יש להמציא לרשות המקומית אישור מהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים , בהתאם לנתוני רשות המיסים, כי המחזיק זכאי להנחה.   למעבר לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לחצו כאן את הבקשה יש להגיש באמצעות טופס מקוון 
למבזק הקודם

גבעתיים העיר הממחזרת בישראל

עיר ממחזרת

נשיא המדינה אירח את זוכי פרס הרשות הממחזרת

תאריך עדכון: 09/12/2020
שם מפרסם: תקשורת ודוברות
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח גם השנה את זוכי פרס הרשות הממחזרת ביום שני, כ"א בכסלו, 7 בדצמבר, לרגל יום המחזור. במפגש השתתפו השרה לאיכות הסביבה גילה גמליאל, ראש תאגיד המחזור "תמיר" רני איידלר וראשי הרשויות הזוכות במדד המחזור לשנת 2020: גבעתיים, אריאל, יסוד המעלה ועמק חפר. שתי רשויות נוספות זכו בציון לשבח על השיפור המשמעותי ביותר: הוד השרון ומועצה אזורית בני שמעון.
 
בנוסף השנה, החליטו בתאגיד תמיר להעניק אות מיוחד גם למפעלים וחברות שהשיגו תוצאות גבוהות בנתוני המחזור ובפעילותיהן לטובת קידום נושא מחזור האריזות: "צמח תערובות" על שיפור משמעותי בנתוני המחזור ו"פריגת" על מחזור מיטבי לאורך השנים.
 
עם תום הענקת הפרסים אמר הנשיא לזוכים: "השכלתם להביט למרחוק, ואתם פועלים לא רק למען איכות החיים של תושבי הרשויות שלכם, אלא גם למען העתיד של ילדינו. משבר האקלים הוא משבר אמיתי. וכולנו, ברמה הבינלאומית, הלאומית והפרטית, צריכים להירתם למאבק בו. ההתמודדות עם הקורונה לקחה אותנו צעד קדימה וצעד אחורה. מצד אחד, הוצאנו פחות על דלק ועל תעופה, ומצד שני, חזרו לחיינו מסכות, כפפות, וכלים חד פעמיים. עלינו לעשות כל שביכולתנו למען הסביבה. הפרדת פסולת, מחזור וצמצום של צריכה מיותרת, הם חלק בלתי נפרד משינויי ההרגלים שאנו נדרשים בהם," הוסיף. בתום דבריו הודה הנשיא לתאגיד מיחזור האריזות בישראל "תמיר" על היוזמה המבורכת של יום המחזור הארצי.
 
מנכ"ל תאגיד תמיר, רני איידלר אמר במפגש: "אני מודה לכבוד נשיא המדינה מר ראובן ריבלין שאירח אותנו בביתו לטקס הענקת אותות ועל תרומתו הרבה בקידום החשיבות של נושא המחזור ואיכות הסביבה במדינת ישראל ולשרה על נוכחותה והענקת הפרס למצטיינים. כמו כן אני מודה לרשויות ולחברות הזוכות ומעריך מאוד את שיתוף הפעולה שלהן, לרשויות המקומיות יש השפעה גדולה על שיתוף הפעולה של  התושבים וגם על האמון שלהם בדרך. והכי חשובים התושבים שמגלים אחריות  ומעורבות ומפרידים אריזות למחזור, ובכך מונעים את הטמנתן באדמה ואת הפגיעה בסביבה."
 
מדברי השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "כשנכנסתי לתפקידי כשרה להגנת הסביבה, קבעתי יעד הטמנה של 20% עד שנת 2030. השאיפה היא שבעתיד הלא רחוק, נצטרף לשורה ארוכה של מדינות מתקדמות שאינן מטמינות פסולת כלל. לאחרונה החלטתי, 20 שנה לאחר שנחקק לראשונה חוק הפיקדון, להחיל את החוק על בקבוקי משקה גדולים. אנו רואים את הבקבוקים הגדולים מזהמים את שמורות הטבע, הנחלים והמרחבים הפתוחים – אבל החל ב-1 בדצמבר 2021 המצב ישתנה. מדובר בהחלטה היסטורית, שהיא טובה לסביבה, לציבור ולכלכלה. בכוחותינו לייצור תרבות מיחזור חדשה בישראל, תרבות של אחריות סביבתית, הפחתה במקור ופתרונות מתקדמים - למען ארצנו, הבריאות שלנו, ואיכות החיים של כולנו."
 
ראש עיריית אריאל, אלי שבירו אמר במפגש: "זו השנה השניה ברציפות שהעיר אריאל זוכה במקום הראשון כשיאנית המחזור בקטגורית הרשויות הקטנות. הפרס התקבל מאחר והתושבים מבינים ומכירים בחשיבות תהליך המיחזור על חיינו ועל כך אני גאה בתושבי העיר אריאל ובעובדי אגף שפ״ע. חינוך למיחזור, פריסה של האמצעים לצד פעילות הסברתית והקפדת התושבים בכל הגילאים, מאפשרת לכולנו איכות חיים טובה יותר. אריאל בירת השומרון אוהבת לשבור שיאים ואשמח להגיע לבית הנשיא בכל שנה."
 
ראשת מועצה אזורית עמק חפר, גלית שאול אמרה: "זו גאווה אדירה עבורנו בעמק חפר להיות, שלוש פעמים ברציפות, המועצה האזורית הממחזרת ביותר בארץ. המועצה שלנו ירוקה בזכות העבודה האינטנסיבית והמתמידה של א.נשי המחזור ואיכות הסביבה במועצה, וכמובן והחשוב מכל  - האכפתיות והעשייה של התושבות והתושבים הנפלאים שלנו. אנו חדורי שליחות להמשיך להנחיל את הערכים הסביבתיים, המודעות והחשיבות של שמירת הסביבה וערכי הקיימות לכלל הקהילה ולדורות הבאים. אנו פועלים ברחבי המועצה, במוסדות החינוך, בקהילה וביישובים לקידום מדיניות כוללת של קיימות ומודעות לסביבה. נמשיך לעשות ולפעול למען הסביבה, למען עצמנו ולמען הדורות הבאים."
 
בדבריו אמר רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "זו השנה השניה ברציפות בה אנו זוכים במקום הראשון בארץ במחזור, וזה מרגש אותנו מאוד, בפרט כשההישג הזה הוא נטו של תושבי העיר שלנו, שמאמינים במחזור ושמירה על איכות הסביבה. כעיר מרכזית ומשמעותית בגוש דן, המתמודדת עם אתגרי צפיפות יוצאי דופן, אנו מאמינים בקיימות כאג'נדה ופועלים רבות לחינוך הדור הצעיר להרגלי צרכנות וקיימות ראויים, במטרה לאפשר לכולנו להמשיך ולחיות בסביבה נעימה ובאיכות חיים גבוהה. בהזדמנות זו אני מודה לתאגיד המחזור תמיר, הפועל ללא לאות ומעודד את הרשויות המקומיות למחזר ולשמור על כדור הארץ נקי, מאפשר וטוב יותר וכמובן לעובדי אגף שפ״ע בעירייה שאמונים על הטיפול היומיומי בנושא. תודה גדולה לכבוד הנשיא על שאפשר את המעמד החשוב, המכובד והמרגש הזה בביתו."
 
ראש המועצה המקומית יסוד המעלה, אילן אור הודה לתושבי יסוד המעלה, על שיתוף הפעולה ואמונתם בהצלחת הפרויקט ואמר: "אני מודה לתאגיד תמיר ולמשרד לאיכות הסביבה על היוזמה המבורכת והחשובה. לפרויקט ערכים חינוכיים ומבורכים, בנוסף לחיסכון תקציבי משמעותי המאפשר הפנית תקציבים לנושאי חינוך במועצה המקומית יסוד המעלה. אני מודה לנשיא המדינה על האירוח והתמיכה בנושא הערכי והחשוב הזה, המאפשר איכות סביבה ואיכות חיים טובים יותר למעננו ולמען הדורות הבאים."
 
*קרדיט צילום: חיים צח / לע"מ*

מקבץ חדשות אחרונות

עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
 • youtube
 • twitter
 • instagram
 • facebook
הוקם ע"י החברה לאוטומציה כל הזכויות שמורות © 2016
חזור ללמעלה