הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
  • youtube
  • twitter
  • Instagram
  • facebook
  • מפת האתר
פתח/סגור תפריט

גאה בעיר שלי

גאווה
 
עיריית גבעתיים ציינה במהלך השבוע שעבר את אירועי הגאווה במגוון אירועים ופעילויות תחת הסיסמא "גאה בעיר שלי".

תאריך עדכון: 18/07/2019
שם מפרסם: דוברות והסברה
האירועים נפתחו ביום ראשון 7.7.19 באופן רשמי בטקס חגיגי בו חתמו נבחרי הציבור של גבעתיים בהם ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, סגניתו ומחזיקת תיק הלהט"ב אור לי ניב על אמנת השוויון והסובלנות של גבעתיים.
 
מדובר באמנה ראשונה מסוגה בישראל הקוראת לשמירה על גבעתיים כעיר מכילה ושוויונית לכלל תושביה ללא קשר לגזע, דת, מין, מגדר, זהות, שפה, מוצא, והשקפה.
האמנה מחייבת כמו כן לפעול למיגור תופעות של הדרה ואפליה במרחב הציבורי והעירוני.
במהלך השבוע הוצבה האמנה במקומות מרכזיים בעיר וחתמו עליה מאות תושבים.
 
בתיאטרון גבעתיים התקיימה הרצאה "תמיד רציתי בת" של עופרית מצס  בה הוצג סיפורה המרתק של אם ובנה על היום בו התוודתה בפניה על הגילוי, הקבלה ועד לשינוי הזהות המינית.
 
בנוסף לכך התקיים סיפור מומחז עם רונה ספורטה "ההיפופוטם שרצה להיות ארנב" – מסע חיפוש והיכרות על הגשמת חלום לילדי הגן-כיתה ב'.
 
ביום חמישי 11.7.19 התקיימה ברחבת מצפה הכוכבים מסיבת הגאווה הגדולה של גבעתיים שהיוותה את אירוע השיא של כל שבוע הגאווה בעיר.
 
מאות תושבי גבעתיים צבעו את הרחבה במגוון צבעי הקשת ונהנו ממופע דראג סוחף של טלולה בונט וציונה פטריוט מהצמד "פאות קדושות" ומהופעת רוק חשמלית של הזמרת אוזי זולטק, זמרת רוק להט"בית כבדת שמיעה.
 
סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הלהט"ב, אור לי ניב ציינה כי: ״זוהי השנה הראשונה בה מציינים בגבעתיים שבוע שלם של אירועי גאווה. את האירועים בניתי בשיתוף חברי מועצת הלהט״ב, והם בעלי תוכן עמוק וחיוני לאוכלוסייה בעיר".
עוד הוסיפה אור לי ניב כי: "בחרתי לפתוח בטקס חתימה על אמנת השיוויון והסובלנות של גבעתיים כדי שנבין כולנו מה מצופה מאיתנו, העירייה והתושבים, כלפי הקהילות השונות בעיר.
עסקנו במסרים של קבלה והכלה ובקהילה הטרנסג׳נדרית שמעולם לא עסקו בה בעיר.
סיימנו במסיבה שהראתה לכולנו כי בגבעתיים מחבקים את כל הקהילות כדי שכולם ירגישו שייכים ושווים. ההשתתפות באירועי הגאווה היוותה הזדמנות מצוינת לפרגן, לתמוך ולהפגין הזדהות עם מאבק הקהילה הגאה בשיוויון זכויות ואני מאוד שמחה שראינו מאות תושבים חותמים על האמנה ומגיעים לאירועים ״.
 
 

מקבץ חדשות אחרונות

עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
  • youtube
  • twitter
  • instagram
  • facebook
הוקם ע"י החברה לאוטומציה כל הזכויות שמורות © 2016
חזור ללמעלה