הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
  • נגישות
  • youtube
  • twitter
  • Instagram
  • facebook
  • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
למבזק הקודם

סיוע משנה חיים לניצולי שואה בגבעתיים

227 ניצולי שואה קיבלו השנה סיוע במיצוי זכויות ללא כל תשלום, ב"נקודת זכות גבעתיים". עבור רבים מהם מדובר בסיוע משנה חיים שהודות לו כבר קיבלו הטבות בסכום כולל של 1.772 מיליון שקלים!
רק בשנה האחרונה חייהם של עשרות ניצולי שואה מגבעתיים השתנו לטובה, בזכות סכומי כסף משמעותיים שקיבלו, הודות לסיוע במיצוי זכויות שקיבלו ב"נקודת זכות גבעתיים", מרכז מיצוי זכויות בקהילה, שמפעילה עיריית גבעתיים בשיתוף עם עמותת אביב לניצולי השואה

תאריך עדכון: 13/05/2019
שם מפרסם: דוברות והסברה
מזה חמש שנים נקודת זכות גבעתיים פועלת במימון ובשיתוף פעולה עם המחלקה לאזרחים ותיקים שבאגף לשירותים חברתיים בעיריית גבעתיים. הנקודה נפתחה במסגרת מיזם "נקודות זכות", שמפעילה עמותת אביב לניצולי השואה, ברחבי הארץ, בשותפות עם רשויות מקומיות. במסגרת פעילות הפרוייקט, ניצולי שואה תושבי העיר, מגיעים בתיאום מראש לפגישה עם עו"ד נועה שיין, יועצת זכויות בעמותת אביב לניצולי השואה. עו"ד שיין מכירה את כלל הזכויות המגיעות להם בארץ ובעולם ומסייעת להם להגיש בקשות לקבלת הזכויות ומלווה אותם עוד לתום התהליך ומיצוי מכלול זכויותיהם.
כשחיה, ניצולת שואה בת 91, הגיעה לפני מספר חודשים לנקודת הזכות עם שני בניה וביקשה לבדוק האם היא ממצה את זכויותיה, היא הופתעה מאוד לשמוע מעו"ד שיין, שיתכן שהיא זכאית לתשלום רטרואקטיבי של רנטה סוציאלית מגרמניה על עבודה בגטו. עו"ד שיין הגישה עבורה את הבקשות והמסמכים הנדרשים ואכן, כעבור כמה חודשים, אושרו הבקשות. חיה קיבלה תשלום חד פעמי בסך 32,000 יורו ונקבעה לה קצבה חודשית בסך 157 יורו. גם ניצולת שואה נוספת, רבקה בת ה-90, הגיעה לנקודת הזכות, לאחר שהצליחה לקבל מהרשות לזכויות ניצולי השואה, קצבה בסיסית בסך 2,325 ₪ בחודש בלבד, סכום אשר בגילה המתקדם ולאור בעיות הבריאות מהן היא סובלת לא אפשר לה להתקיים בכבוד. עו"ד שיין הסבירה לרבקה שהיא לא ממצה את זכויותיה וסייעה לה בהגדלת אחוזי הנכות שלה ובמקביל, הגישה עבורה בקשה לתגמול מוגדל לפי הכנסה, כל הבקשות אושרו וכיום רבקה מקבלת קצבה חודשית בסך 5,840 ₪.
נקודת זכות סייעה בשנה האחרונה כאמור ל- 227 ניצולי שואה בגבעתיים, כשהגישה עבורם 339 בקשות להטבות, מתוכם – 313 הטבות כספיות. כ-50% מכלל ההטבות שהמליצה עו"ד שיין לניצולי השואה, כבר התקבלו בסכום כולל של 1.772 מיליון שקלים!
רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: ""נקודת זכות" הנו פרויקט חשוב מאד למיצוי זכויות המגיעות לשורדי השואה, לקצבאות שמטרתן לאפשר להם להתקיים בכבוד. הקושי להשיג את המידע ולטפל בביורוקרטיה הכרוכה בכך, מונע מהם פעמים רבות לקבל כספים המגיעים להם, ולכן אנשי מקצוע מנוסים עומדים לרשותם ועושים עבורם את העבודה בהצלחה רבה. אני קורא לכל שורדי השורה ובני משפחותיהם, היעזרו בנקודת זכות בכדי לקבל סיוע ולנצל את זכויותיכם."
אורלי סיון, מנכ"לית עמותת אביב לניצולי השואה: "אלפי ניצולי שואה בישראל טרם מיצו את זכויותיהם, ולעיתים הזכויות הן ההבדל בין עוני לחיים בכבוד וברווחה. אנחנו מודים לעיריית גבעתיים על השותפות והחברות לדרך. יחד אנו פועלים כדי שכל ניצולי השואה יממשו את זכויותיהם ויחיו בכבוד וברווחה. אנו מזמינים את ניצולי השואה לפנות לנקודת הזכות ולקבל סיוע במיצוי זכויותיכם. הסיוע כולו ניתן במקצועיות, באהבה – וללא תשלום".
***נקודת זכות גבעתיים, פועלת באגף לשירותים חברתיים, המחלקה לאזרחים ותיקים, רחוב המפנה 4. יש לתאם פגישה מראש בטלפון: 03-6444851***

מקבץ חדשות אחרונות

עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
  • youtube
  • twitter
  • instagram
  • facebook
הוקם ע"י החברה לאוטומציה כל הזכויות שמורות © 2016
חזור ללמעלה