הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
דלג על פקודות של רצועת הכלים דלג לתוכן ראשי
  • youtube
  • twitter
  • Instagram
  • facebook
  • מפת האתר
פתח/סגור תפריט
למבזק הבא
למבזק הקודם

גבעתיים אלופי המחזור

מחזור

על פי נתוני תאגיד המחזור תמיר גבעתיים היא העיר הממחזרת ביותר בארץ, כאשר שיעורי המיחזור נטו הם 360 גרם למשק בית לשבוע!

תאריך עדכון: 14/04/2019
שם מפרסם: דוברות והסברה
מפרסום של תאגיד המחזור תמיר עולה כי גבעתיים היא הממחזרת ביותר בארץ מקרב הערים הגדולות עם 360 ג' לשבוע, אחריה מדורגת ת"א עם 310 ג' וחיפה עם 280 ג'.
 
תושבי גבעתיים הגבירו את מיחזור האריזות בעיר ב-17% בשנת 2018 לעומת 2017. בסך הכל נאספו בעיר 542.46 טון של פסולת אריזות למיחזור, לעומת 464.26 טון בשנה שקדמה לה.
 
גבעתיים היא העיר הממחזרת ביותר, כאשר שיעורי המיחזור נטו הם 360 גרם למשק בית לשבוע!
אגף שפ"ע בעיריית גבעתיים בהנהלת מר פיני אדרי מפעיל מערך מיחזור ענף, הכולל גם מיחזור נייר, קרטון, זכוכית, בקבוקי פלסטיק, בגדים משומשים ובקרוב – גם פסולת אלקטרונית.
 
מחלקת המיחזור באגף אחראית על התפעול השוטף, ועל נגישות מלאה לתושבים של פינות המיחזור; בשיתוף פעולה עם היחידה לקיימות ולאיכות הסביבה, ואגף הדוברות והפרסומים הממונים על ההסברה לתושבים. במסגרת זו מופעלות תכניות חינוכיות בבתי הספר ובגני הילדים, וכן פרסום חוצות באמצעי התקשורת השונים.בנוסף, גבעתיים היא אחת הערים השותפות באתר המתקדם למיון וטיפול בפסולת בחירייה, שבו שני מפעלים מתקדמים: חץ אקולוגיה לטיפול בפסולת אורגנית ומפעל RDF לטיפול בפסולת יבשה.
 
ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בירך על תוצאות המחזור וציין כי זהו הישג נפלא להיות אלוף המחזור אבל ההישג הוא בראש ובראשונה לעיר ולסביבה. אנו בעיצומו של תהליך בן 4 שנים שכלל עבודה מאומצת של כלל הגורמים העירוניים בהם מנהל החינוך, ההסברה ושפ"ע אשר יחד הביאו לתוצאות הנהדרות. אנו נמשיך לקדם מחזור וטיפוח סביבתי למען העיר והקהילה ולמען עתיד טוב יותר לכולנו.
 
עו"ד אביעד מנשה, מחזיק תיק איכות הסביבה בגבעתיים, מסר כי "המספרים מדברים בעד עצמם: שיעורי המיחזור הכוללים בגבעתיים הם מעל 40%! גבעתיים היא משיאניות מחיזור הנייר והבקבוקים בישראל ועכשיו היא גם אלופת מחזור האריזות. השילוב בין פרויקט המיחזור שיזמה העירייה לבין ההיענות והמודעות של תושבי העיר מוכיח את עצמו. אני מוריד את הכובע בפני התושבים הממחזרים - כל הכבוד להם!".

מקבץ חדשות אחרונות

עיריית גבעתיים – דף הבית
עיריית גבעתים
שינקין 6, גבעתיים
טל. 03-572-2244
פקס. 03-571-6597
  • youtube
  • twitter
  • instagram
  • facebook
הוקם ע"י החברה לאוטומציה כל הזכויות שמורות © 2016
חזור ללמעלה